Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fava Mezesi

Fava mezesi yapılışını hazırladık. İç bakla ile yapılan lezzetli bir tarif. Nasıl yapıldığını birazdan öğreneceğiz. Favori yemek tariflerinden biri olacak. Lezzetli meze tariflerinden vazgeçmeyen sofralarında yer vermek isteyenler için çeşit çeşit tariflere değindik. Mesela çok sevilen tariflerden biri de teretür. Yoğurt ve marulla yapılan mezelerden. Eğer yapmak ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız teretür meze tarifini inceleyerek hemen yemeklerinizin yanına ekleyebilirsiniz. Bir diğer tarifimiz ise topik olacak. Nasıl yapıldığını ise topik mezesi tarifinden ulaşabilirsiniz. Yine iç dolgulu yapılan lezzetli tariflerden. Et yemeklerinizin yanına çok yakışacak ezmeyi andıran salsa sosu da yapabilirsiniz. Salsa sos nasıl yapılır detaylarıyla paylaşmıştık. Yapacağınız tüm tarifler için şimdiden ellerinize sağlık. Afiyet olsun. Gelelim şimdi faza mezesi yapılışına.

Fava Nasıl Yapılır?

Bakla fava tarifi hazırladık. Görüntüsüyle iştah açan yediğimizde damak çatlatan lezzetlerden. Herkesin çok sevdiği yarışma masterchefte de yapılıyor. Sizde orada izlediyseniz ve yapılışını merak ettiyseniz bakladan yapılan mezeyi izleyerek öğrenebilir ve yapabilirsiniz.

Fava Mezesi

Çok lezzetli görünüyor değil mi. İç bakla, kuru soğan, dere otu ve lezzetlendirmek için çeşitli baharatlarla yapılan kuru bakla favaya geçelim. Fava mezesi nasıl yapılır öğrenmeye geçiyoruz. Afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler