Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Teretür Meze Tarifi

Maydanozla, maydanozun sapıyla veya marulla yapılan çok lezzetli bir meze. Orjinali marulla yapılıyormuş. Aynı zamanda göbek marul, kıvırcık kullananlarda var. Hepsiyle güzel olur sanki. Baş kahraman yoğurt olunca. Elimizde hangi malzeme varsa onunla yapabiliriz. Maydanoz sapları ve marulu karıştırarak yapabiliriz. Teretür meze tarifini anlatan 2 video hazırladık. Size uygun olanı yapıp afiyetle yiyebilirsiniz. Çok seveceğimiz lezzetlerden biri olacak.

Teretür tarifine geçmeden önce yemek tariflerinden bahsedelim biraz. Geçtiğimiz günlerde lezzetli bir meze tariflerinden daha bahsetmiştik. Topik mezesi tarifi. Patates ve nohutla yapılan hamurla içli köfte tarifi gibi iç dolgu ile yapılan bir meze. Bir diğer tarifimiz kışlık hazırlıklardan olacak. Evde tarhana nasıl yapılır? Kış boyu afiyetle tarhana çorbası içmek istiyorsanız evde kendiniz yapabilirsiniz. Son paylaşımımız ise hamur işi tariflerinden olsun. Poğaçalarımızı hazırlayalım daha sonra şekil verme konusuna gelelim. Poğaçaları şekillendirmenin 25 farklı yolu ilginizi çekecek. Tam 25 şekil mevcut. Mayalı poğaça tariflerinize yapabileceğiniz şekiller. Şimdi ise çok seveceğimiz Teretür meze tarifine geçelim.

Teretür Mezesi Nasıl Yapılır?

Tarator olarak da bilinen ama orjinal ismi teretür olan lezzetli bir mezeden bahsedeceğiz. Marul ve maydanoz saplarıyla yapılan mezelerden. Süzme yoğurt baş kahramanlardan biri. Ayrıcı sarımsak, tahin de kullanılıyor. Lezzetlendirmek için tuz, limon kullanılan diğer malzemelerden.

Teretür Meze Tarifi

Çok lezzetli görünüyor. Bugün akşam yemeğin yanına eğer elimizde malzemeler varsa hemen teretür yapıyoruz. Herkese afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler