Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Az Malzemeli Kolay Tatlılar

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım az malzemeli kolay tatlılar yapalım. Bu kötü günleri sağlıkla atlatalım inşallah. İlk defa ramazan ayında evler davetsiz, camiler cemaatsiz, ramazan teravihsiz geçiyor. Corona virüs, covid 19 sebebi ile uzun zamandır evdeyiz. Dışarı çıkmıyoruz. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Tabi bu yasağa uymayanlar da var. Maalesef hem kendi sağlıklarını hemde etrafındaki insanların sağlıklarını tehlikeye atıyorlar. Ben çok büyük bir vebal olduğunu düşünüyorum. Özellikle gençler. Belirti göstermiyorlar ve kolayca etrafındaki insanlara bulaştırabiliyorlar. O yüzden #Evdekal ıyoruz. Biz okullar kapandığından bu tarafa dışarı çıkmadık. Ayın 13 ünde 14 yaş altı çocuklar için 4 saatlik bir çıkma izni verildi. Bende kızımı o gün çıkaracağım. Yürüyüş yapıp yine fazla oyalanmadan eve geleceğiz. Hastalık tamamen bitmiş değil. Bu kadar bekledik. Biraz daha bekleyebiliriz. Riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Yemek tariflerinin hemen ardından, çayın yanına özellikle ramazan ayında canımız tatlı çeker. Bizde az malzemeli kolay tatlılar hazırladık. 3 tarif birden. Az malzemeli kolay tatlılar şerbetli olanlar var, İzmir bombası tarifi var. Ve güzel bir pudingli tarifler var. Tatlı olarak değişik şerbetli tatlıları deneyebilirsiniz. Acayip kolay tatlılar tarifleri var önceki yazılar arasında onları deneyebilirsiniz.

Kolay Tatlılar Az Malzemeli

Az malzemeli kolay tatlıları hemen hazırlayabilirsiniz. Malzemeler evimizde olan malzemelerden oluşuyor. 3 tarif hazırladık sizler için. Canınız tatlı çektiğinde hemen yapıp yiyebilirsiniz. 2 malzemeli tatlılardan oluşan pudingli tarifler hemen hazır olacaktır. 3 malzemeli şerbetli tatlı ise farklı şekillerde de yapacağınız tatlılardan olacak. İzmir bombası son zamanların çok sevilen tatlılarından. AVM lerde tane olarak satılıyor. Siz evde içine ne katıldığını bildiğiniz malzemelerle tepsi tepsi yapabilirsiniz. Şimdi az malzemeli kolay tatlılardan oluşan 3 tarifin yapılışına geçelim.

Az Malzemeli Kolay Tatlılar 1

Az Malzemeli Kolay Tatlılar

Az Malzemeli Kolay Tatlılar 2

Tatlılar çok lezzetli görünüyor değil mi. Hemen yapmak ister misiniz. Öyleyse işte tatlıların tarifi. Az malzemeli kolay tatlılar. Afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler