Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Düş Kapanı Yapımı

Evinizi süsleyecek harika bir çalışma hazırladık. Yün keçe iplerle, kasnakla yapılmış süper bir çalışma. Adım adım bol bol resimlerle evde düş kapanı yapımı hazırladık. Bu çalışmayı yaparkan yün keçe ipleriniz yoksa orta kalınlıklarda yünlü ipler veya farklı ipler de kullanabilirsiniz. Alt kısımda kullanılan süslemeler için sizde farklı malzemeleri kullanabilirsiniz. Düş kapanı modelleri son zamanlarda hayatımıza girdi. Ve ev dekorasyonunda sıkça kullanır olduk. Makrome düş kapanı yapımı, dantel düş kapanı yapımı, düş kapanı anahtarlık yapımı gibi birçok çeşidi var ve hepsini keyifle yapıyor ve kullanıyoruz. Düş kapanı yaparken ponpon şeritler, dantel şeritler, fisto şeritler, kurdeleler, püsküller, tüyler, küçük kasnakta süslemeler kullanıyoruz. Düş kapanı yapımı için sizde yapacağınız dantel veya makromeye göre süsüslemeler ekleyebilirsiniz. Tığ işleri örgü modellerinden motifler örüp yine düş kapanı yapımı kolay projelerde kullanabilirsiniz. Evde düş kapanı yapımı aşamalarına biran önce geçelim.

Düş Kapanı Nasıl Yapılır?

Düş kapanı yapımı için kasnak, ahşap düğmeler, renkli yün keçe ipler, küçük kasnaklar kullanacağız. Ayrıca süslemek için tüyler kullanacağız. Ahşap boncukları boyamak için akrilik boya ve fırçalara ihtiyacımız olacak. Makas, iğne ve cetvelde kullanacağız. 20 mm çapında 18 adet ahşap düğme ve 25 mm çapında 18 adet ahşap boncuğa ihtiyacımız olacak. Düş kapanı yapımı malzemelerinden bahsettik. Şimdi de evde düş kapanı yapımı aşamalarına geçelim. Önce beyaz boya ile astar kat atacağız. Daha sonra istediğimiz renklere boyayacağız.

Evde Düş Kapanı Yapımı

Evde Düş Kapanı Yapımı 1

Şimdi kasnağın çevresini ölçüp 36 ya böleceğiz. Modeldeki kasnak çevresi 157 cm. Çapı 50 cm. Her bir ip arası ise 4.36 cm olacak.

Evde Düş Kapanı Yapımı 50

 

Evde Düş Kapanı Yapımı 2

120 cm uzunluğunda 18 adet ip keseceğiz ve resimdeki gibi yerleştireceğiz. Boncuk takma kısmına geldiğimizde iğne ile boncukları kolayca takabiliriz.

Evde Düş Kapanı Yapımı 3

Evde Düş Kapanı Yapımı 4

Evde Düş Kapanı Yapımı 5

Evde Düş Kapanı Yapımı 6

Evde Düş Kapanı Yapımı 7

Evde Düş Kapanı Yapımı 8

Evde Düş Kapanı Yapımı 9

Evde Düş Kapanı Yapımı 10

Şimdi renkli keçe ipleri 3.5 m olarak hazırlayalım. Her renkten 2 şer tane olmak üzere toplam 12 ipimiz olacak.

Evde Düş Kapanı Yapımı 11

Şimdi 1 m kasnağa sardığımız renkte ipe ihtiyacımız olacak. Merkez kısmını sabitlemek için.

Evde Düş Kapanı Yapımı 12

Evde Düş Kapanı Yapımı 13

Evde Düş Kapanı Yapımı 14

Şimdi renkli iplerle örgüye başlama zamanı. Tüm iplerin uç kısımlarını birleştirerek resimdeki gibi düğüm atalım.

Evde Düş Kapanı Yapımı 15

İlk etapta kasnağın etrafına sardığımız 2 ip sararak resimlerdeki gibi örmeye başlayalım.

Küçük kasnakları örme zamanı.

Çok beğendiğim bir çalışma. Çocuklarınızla birliktede yapabilirsiniz ve ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde oldukça iyi bir model. Hatta satış için.

Evde Düş Kapanı Yapımı 48

Evde Düş Kapanı Yapımı 49

Kaynak : https://blog.buttinette.com/basteln/bastelanleitung-traumfaenger-in-boho-farben/?utm_source=pinterest&utm_medium=apost&utm_campaign=traumf%C3%A4nger-2018-2018-01-29

Benzer İçerikler
One thought on “Evde Düş Kapanı Yapımı”
  1. Selvihan dedi ki:

    Çok güzel ama video su olsa daha iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler