Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Entrelak Örgü Modelleri

Daha önce entrelak örgü modelini sizlere boyunluk yapılışında anlatmıştık. Bugün aynı örnekle örülmüş muhteşem örgü modellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Hem örneğin yapılışı hem de aynı örnekle yapılmış örgü modelleri var. Beğendiğiniz modelleri sizde örgülerinizde kullanabilirsiniz. Az önce boyunluk yapılışında modeli kullandığımızı söylemiştik. Videolu entrelak örgü modeli boyunluk yapılışından detaylara ulaşabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde, örgü şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Birazdan yine örnekleri göreceğiz. Kırkyama tekniği örgü nasıl yapılır yine paylaştığımız projeler arasında. Birazdan göreceğiniz şiş örgü modellerinde kırkyama örgü modelini de kullanabilirsiniz. Entrelak örgü çok güzel. Özellikle batik iplerle, ebruli iplerle örüldüğünde çok güzel duruyor. Sizde beğendiğiniz iplerle örgü modellerini örebilirsiniz.

Entrelak Örgü Modelleri 67

Entrelak Örgü Modeli ile Neler Örülür?

Galeride o kadar güzel modeller var ki saymakla bitmez. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modelleri, örgü elbise modelleri, örgü eldivenler, örgü çoraplar, atkı şapka modelleri, boyunluklar var. Her biri çok güzel. Tek renk örebilir her karede renk değişikliği yapabilirsiniz. Yada batik iplerle örebilirsiniz. Muhteşem oluyor. Entrelak örgü modelleri tarifini önce şemalı ve resimli olarak bir görelim.

Entrelak Örgü Modelleri 31

Entrelak Örgü Modelleri 32

Entrelak Örgü Modelleri 33

Entrelak Örgü Modelleri 34

Kazak ve hırkalarda aşağıdaki şemayı kullanabilir yakadan başlama olarak örebilirsiniz.

Entrelak Örgü Modelleri 66

Resimli olarak ise aşağıdaki gibi örülüyor. Yine modeller arasında bulunan güzel hırka modellerinin yapılışını anlatan bir videoda hazırladık.

Entrelak Örgü Modelleri 61

Entrelak Örgü Modelleri 59

Çok güzel çok hoş bir örnek. Her sırada her karede renk değiştirerek örebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Şimdi entrelak örgü modellerinden oluşan galerimizi inceleyelim. Bayılacaksınız. İncelemeden geçmeyin.

Etekler, şapkalar, çoraplar, saç bantları, kazaklar… Ne isterseniz örebilirsiniz. Entrelak örgü modeli o kadar güzel ki her modele yakışıyor. Bebek örgülerinde, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Şimdi güzel bir hırka yapılışı izleyelim.

Kaynak : https://kolganova-knit.ru/blog/2019/01/15/dress-rhombus/

https://www.stranamam.ru/post/14158310/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler