Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

En Son Şal Modelleri

Kolay ve şık bir şal modeli. En son şal modelini dilediğiniz renklerle örebilirsiniz. Tarifini sizlere hem şemalı olarak hemde vidolu olarak hazırladık. İsterseniz şemadan isterseniz de videodan takip ederek örebilirsiniz. Şal modellerinin en güzel, en şık, en yeni modellerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Geniş şal örneklerini sevmeyen ve boynunda fular gibi, atkı gibi kullanmak isteyenler için tam ideal. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Velev olarak ilerliyor. Elmas şeklini andırıyor. Videolu kolay fular yapımı için merserize ipler kullanabilirsiniz. Tığ işi şal yapımı için ipek ipler de kullanabilirsiniz.  Beğendiğiniz elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz. Angora iplerle de güzel duracak bir model. Batik ipler de kullanabilirsiniz en son şal modelleri yapılışında.

Tığ İşi Dikdörtgen Şal Modelleri

En son şal modeli dikdörtgen olarak ördüğümüz bir model. Modelde ipek iplik ve 4 mm tığ kullanılarak örülmüş. Şalın boyutları ise 15 cm x 200 cm.

En Son Şal Modelleri 5

En Son Şal Modelleri 1

Kullanılan ipler bu şekilde. Pamuklu ve merserize iplerle de olur. Hemen şalın şeması ile devam edelim.

En Son Şal Modelleri

Şal 2 turun tekrarından oluyor. Daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamında. Zinciri istediğiniz uzunlukta başlayarak şalın boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Ters V ise son ilmekleri birlikte örerek yapıyorsunuz. Şemayı ve ipleri gördük. Şimdi şal bittiğinden nasıl durduğuna bakalım. En altta ise videoyu bulabilirsiniz.

En Son Şal Modelleri 6

En Son Şal Modelleri 4

En Son Şal Modelleri 3

En Son Şal Modelleri 2

Kaynak : https://itsallinanutshell.com/2019/01/27/diamond-shawlette-free-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler