Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı

Eldiven modellerinden çok güzel çocukların çok seveceği tığ işi örgü ile örülmüş bir eldiven hazırladık. Eldiven örgü modelleri yapılışı kardan adamlı. Daha önce de çocuklar için yetişkinler için örgü eldiven modelleri tarifi hazırlamıştık. Örgü eldiven modelleri ve yapılışları için motifli, sevimli hayvan figürlü, parmaklı – parmaksız eldiven anlatımları mevcut. Hello Kitty örgü eldiven yapımı yine çocuklarımızın çok sevdiği karakterlerden. Örümcek adam örgü eldiven yapımı erkek çocukların çok sevdiği karakterden. Erkek örgü eldiven modelleri ve yapılışı olarak kardan adamlı modeli, örümcek adamlı modeli örebilirsiniz. Kardan adamlı eldiven örgü modelleri yapılışına geçelim.

Kolay Eldiven Modeli

Açık mavi, koyu mavi, turuncu, beyaz renkli iplerle güzel bir eldiven örüyoruz. Ayrıca ipimize uygun tığ ve makas kullanacağız. Eldiven örgü modelleri yapılışı için açık mavi renk ip ile 28 zincir çekerek başlıyoruz. +2 zincir daha çekip 3. zincire batarak resimdeki gibi son zincire kadar tüm zincirlere 1 trabzan yapıyoruz. Son zincire aynı yere 7 trabzan yapıyoruz. Örmeye devam ederek 1 trabzan yapıyoruz her bir zincire.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 7

3 zincir çekip geri dönüyoruz. Artırma yaptığımız kısma kadar 1 trabzan yapıyoruz. Artırmaya geldiğimizde 2 kez aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. 1 kez 1 trabzan yapıyoruz. Sonra 2 kez aynı yere 2 trabzan şeklinde ilerliyoruz. Sonra sona kadar 1 trabzan yaparak ilerliyoruz. Diğer turda ilk artışa kadar 1 trabzan yapıyoruz. İlk artışa geldiğimizde 1 kez aynı yere 2 trabzan, 1 kez tek trabzan olarak bu işlemi 5 kez tekrar ediyoruz. Sonrasında yine sıra sonuna kadar 1 trabzan yaparak ilerliyoruz.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 1

Şimdi beyaz iplikle resimdeki gibi fıstıklar yapalım.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 12

Şimdi 2. parçayı örüyoruz. 2. parça için sayılar aynı fakat aşağıdaki resimdeki gibi parmak kısmını yapmayı unutmuyoruz.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 10

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 3

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 9

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 4

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 2

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 6

Amigurumi sık iğneler ile kardan adamı yapıyoruz.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 8

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı

Eldivenimiz hazır. Eldiven örgü modelleri yapılışını tamamladık.

Eldiven Örgü Modelleri Yapılışı 11

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/varezhki_perchatki_mitenki/2230-varezhki-kryuchkom-snegovik.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler