Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El ve Örgü İşi Yazlık Bluz Modeli

El ve örgü işlerinden yazlık güzel bir tarif daha hazırladık. Yazlık örgü modellerine ara vermeden devam ediyoruz. Bütün olarak ördüğümüz yanlardan dikişsiz güzel bir örnek. Kendiniz için, kızlarınız için örebilirsiniz. Şemalı anlatımlı kolay bir model. Havalar ısınınca yazlık örgülere devam ediyoruz. Örgüye ara vermeden örüyoruz. Örgü yelek modelleri yapılışı, şallar, yazlık ayakkabılar örüyoruz kendimize, sevdiklerimize. Örgü jile modellerini genç kızlarınız için örebilirsiniz. Kazak örgü örnekleri de yazın kullanabileceğiniz çok güzel bir örnek. Yine genç kızların çok seveceği ve üzerlerinden çıkarmak istemeyecekleri bir model. Tığ işi ile yapılan bir örnek. Birazdan paylaşacağımız modelde yine tığ ile örülmüş bir model.

El Örgüsü Yazlık Bluz Modelleri

El ve Örgü İşleri 11

El ve Örgü İşleri 12

Etek ucunda, kollarda kenar oyası olan harika bir model. Modelin şemaları ile başladık anlatıma. El ve örgü işlerinde kullandığımız şemalarda uzun çizgiler trabzan, nokta ve daire zincir anlamına geliyor. Önce kendi bedenimize veya örmek istediğimiz bedene göre zincir çekiyoruz. daha sonra dairesel bir şekilde 1. şemayı örüyoruz. İstediğimiz boyutlara ulaşana kadar bu şekilde örüyoruz.

El ve Örgü İşleri 7

El ve Örgü İşleri 8

El ve Örgü İşleri 9

El ve Örgü İşleri 10

Modelde renkli dantel ipliği ve 2, 75 mm tığ kullanılmış. Sizde beğendiğiniz ipler ve tığlarla bu örgüyü örebilirsiniz. Omuzları birleştirtikten sonra kol ve etek uçları için 2. şemayı uyguluyoruz. Şemaları uygularken takıldığınız bir konu olursa yer belirterek sorabilirsiniz. Farklı kenar oyası modellerini de kullanabilirsiniz. Bu örneği yelek modellerinde, hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. İçine astar geçirerek örgü etek modellerinde de. Şimdi bluz olarak nasıl durduğuna bakalım.

El ve Örgü İşleri 4

El ve Örgü İşleri 1

El ve Örgü İşleri

El ve Örgü İşleri 2

El ve Örgü İşleri 3

El ve Örgü İşleri 5

El ve Örgü İşleri 6

 

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler