Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Duvar Süsü Kelebek Yapımı

El yapımı süsler kolay olan modellerden sık sık paylaşmaya çalışıyoruz. Yaptığınız el yapımı süsleri çeşitli yerlerde kullandınız. Hediye kutularında, özel günlerde, elbiselerde ve aksesuarlarda kendi el ürünlerinizi tercih ettiniz. Kartondan duvar süslerin de daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan duvar süsü yapımına benzer bir süs yapımını anlatmaya çalışacağız. Duvar süsü kelebek yapımını örnek fotoğraf ve video ile pekiştirmeye çalışacağız.

Kağıttan Duvar Süsü Kelebek Yapılışı

Kağıttan Kelebek yapımı için videodaki örnekten başka bir örnek görmek isterseniz, önceki yazılarımızdan origami kelebek yapılışı, videolu anlatımı videosunu size yardımcı olabilir. Kağıttan süs yapımı kolay örneklerden kelebek yapımı, sizin ve çocuklarınızın güzel vakit geçirmesine vesile olacaktır. Farklı renk ve modelde örneklerin fotoğraflarını aşağıda paylaşacağız, aralarından seçeceğiniz bir yada birden fazla örneği kendi odanızda, çocuk ve genç odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Duvar Süsü Kelebek Yapımı için Gerekli Olan Malzemeler

  • Renkli el işi kağıdı
  • Makas
  • Çİft taraflı bant
  • Boya ( Kuru boya, sulu boya yada pastel, seçim sizin)

Aynı rengin farklı tonları kullanılarak yapılan modeller her zaman dikkatimi çekmiştir. Örnek fotoğraf seçimim de bu durum fark ediliyor olabilir. Mümkün olduğunca farklı model ve renkler paylaşmaya çalıştım.

Genç kızlarımızın odalarında kullanacağınız ışıl ışıl örneklerle beraber; salon, mutfak vs duvarlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz örnekler de bulacaksınız.

Kelebek duvar süsü yapımında önceki paylaştığımız origami kelebek yapımı videosu ve bu yazının altında bulunan video size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kağıt nasıl katlanır nasıl kesilir konularında lafı uzatmak istemem.

Kelebek desenli duvara sahip olmak istiyorum; kesme, yapıştırma boyama işleriyle uğraşamam, kolay bir fikir arıyorum diyorsanız desenli rulolardan kelebek rulo desenini alıp, kullanabilirsiniz. Bir boya ve bir rulo fazlasıyla yetecektir.

Kelebek süslerle duvar süsleme modellerinde aşağıdaki videoda yapılandan farklı bir örnek paylaşmak isterim.

Kelebek duvar sanatı da diyebileceğimiz bu uygulamayı anlatmak için fotoğraflardan faydalanacağız, bu konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz

Kelebek Duvar Sanatı Yapımı için Gerekli Olan Malzemeler

  • Kelebek adeti kadar tel
  • Yapıştırıcı bant
  • Strafor Köpük ( Renkli olanları kullanarak güzel bir fon oluşturabilirsiniz)
  • Strafor köpüğün üzerini kaplamak için kumaş.
  • Resim Çerçevesi

Duvar Süsü Kelebek Yapımı 12

Duvar Süsü Kelebek Yapımı 13

Duvar Süsü Kelebek Yapımı 16

Duvar Süsü Kelebek Yapımı 14

Duvar Süsü Kelebek Yapımı

Duvar Süsü Kelebek Yapımı 17

İster bu şekilde bir uygulama yapın isterseniz videodaki gibi bir uygulama. Kelebek üzerine yapacağınız boyamaların gerçekçi görünmesini istiyorsanız sulu boya kağıdı kullanmanızı tavsiye ederim. Kağıdı fırça ile hafif ıslattığınızda keskin renk geçişlerini yumuşattığını göreceksiniz. Kağıdın kullanımı hakkında internetteki kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

Kartondan duvar süsleri konusunda olsun, diğer konular da olsun; değişik fikirler vermek, bulunduğunuz ortamı güzelleştirmenize yardımcı olmak için yeni fikirler paylaşmaya devam edeceğiz. İyi seyirler

Kaynak: hgtv

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler