Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Bebek Patiği Yapılışı

Bebek patiklerinden güzel bir tarifle devam ediyoruz. Hem erkek bebek patik modelleri hem de kız bebek patik modelleri olarak uyarlayabileceğiniz bir örnek. Yaz kış kullanabileceğiniz tığ işi patik modellerinden. Bebek örgü ayakkabı yapılışı olarak da kullanabilirsiniz. Örgü patik tabanına uygulayabilir veya keçe taban üzerine patiği örebilirsiniz. Bebek patikleri örgü modellerinde en güzel modelleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Anneanneler, babaanneler, anne adayları, tecrübeli anneler… Hemen minik yavrularınıza patiği örmeye başlayabilirsiniz. Patiğin taban ölçüsünü ayarlayarak her yaşa uygun şekilde örebiliriz. Düğmeli bebek patiği yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız birkaç modele değinelim.

Bebek patik örnekleri ve yapılışı anlatımlı modelde pamuklu ipler, pamuk karışımlı ipler kullanabilirsiniz. Patik örmede kullanacağımız iplerin kalınlıkları ve incelikleri ölçülerin belirlenmesinde büyük öneme sahip. Dantelli bebek patiği yapılışı hazır taban üzerine örülen patiklerden. Yine aynı patiği örgü taban üzerine örülen patiklerde de yapabiliriz. Erkek çocuk patik yapımı ayakkabı şeklinde örülen patiklerden. Bittiğinde ve giyildiğinde çok şık duruyor.

Düğmeli Bebek Patiği Nasıl Örülür?

3 mm tığla pamuklu iplerle örülmüş çok hoş bir patik anlatımı hazırladık. Bebek patiklerini istediğiniz renklerle örerek ve 2 adet düğme ile süsleyerek kız ve erkekler için tamamlayabilirsiniz. Patik 14 zincir üzerine taban örülerek yapılıyor. Çift taban örülüp daha sonra üzeri örülmeye başlanıyor. Kolay modellerden.

Düğmeli Bebek Patiği Yapılışı 1

Taban 3 turda tamamlanıyor. Aynı sayılardan 2 adet patik için 4 taban örüyoruz. Patiği ise tamamladığımızda aşağıdaki olacak.

Düğmeli Bebek Patiği Yapılışı

Düğmeli bebek patiği yapılışı bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Son olarak ise videomuzu izleyelim. Kolay patiği hemen örmeye başlayalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler