Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Patik Yapımı

Bebek patikleri ile devam ediyoruz. Yaz kış kullanabileceğiniz bir patik tarifi hazırladık. Çapraz patik yapımı. Tığ işi ile yaptığımız patiklerden. Kızlarımız için örüyoruz bu patiği. Dilerseniz zincir sayılarını daha uzun tutarak kendiniz için de örebilirsiniz. Penye iple patik modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Kızlarımız için harika patik tariflerimiz var. Mevlütlerinde de kullanabileceğiniz dantel bebek patiği yapılışını çok seveceksiniz. Örgü bebek patik yapılışı için önceki tarifleri inceleyerek beğendiğiniz örnekleri kendi bebekleriniz için, yeğenleriniz için, torunlarınız için örebilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde patik örmek çok iyi fikir olacaktır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan çapraz patik yapımına geçelim.

Çapraz Desenli Tığ İşi Patik

Bebek patikleri olarak ördüğümüz bir model. Sayıları daha büyük yaparak kendimiz içinde örebiliriz. Çapraz patik yapımı tabanı büyük yapıp çapraz bağlar kısmını da ona göre ayarlayarak kendimiz içinde örebiliriz. Bebek patik yapımı sayıları şablonlarda ayrıntılı bir şekilde verilmiş. Takıldığını bir konu olursa sorabilirsiniz. Zincir sayılarını örmek istediğiniz ayağa göre ayarlayabilirsiniz. Bu ölçüler sizlere fikir verecektir.

Çapraz Patik Yapımı 15

Çapraz patik yapımı için aşağıdaki taban şemalarını kullanıyoruz. Yine zincir etrafına örüyoruz patiğimizi. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor.

Çapraz Patik Yapımı 9

Çapraz Patik Yapımı 7

Tabanımız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi üst kısmın şemasını görelim.

Çapraz Patik Yapımı 3

Çapraz Patik Yapımı 10

Ön kısmı örüyoruz. Daha sonra yan bağcık kısımlarını örüyoruz. Ve patiğe dikiyoruz. Patiğin tüm şemasını aşağıda tek bir parçada bulabilirsiniz.

Çapraz Patik Yapımı 4

Ve patiği tamamladık. Çok güzel bir patik ortaya çıktı. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir model.

Çapraz Patik Yapımı 5

Çapraz Patik Yapımı 8

Çapraz Patik Yapımı 1

Çapraz Patik Yapımı

Çapraz Patik Yapımı 14

Çapraz Patik Yapımı 13

Çapraz Patik Yapımı 12

Çapraz Patik Yapımı 2

Çapraz Patik Yapımı 11

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7170/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler