Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğmeli Atkı Yapılışı

Çok şık bir örgü modeli tarifi daha. Düğmeli atkı yapılışı. Çok amaçlı örgü modellerinden. Dikdörtgen şal modelleri, örgü atkı modelleri, örgü yelek modelleri olarak kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz tığ işi örgü modelleri ile aynı şema ile örebilir düğmeler dikerek kullanabilirsiniz. Motifli örgü modelleri ile de örebilirsiniz. Gerekli yerlere düğmeyi dikerek kullanabilirsiniz. Mimuu.comda çok amaçlı çok güzel örgülerimiz oldu. Mesela hem hırka hem şal örgü modeli yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden. İstediğiniz şekilde giyebilirsiniz. Dışarıda boyunluk içeri girince örgü yelek modelleri, hırka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı örümcek üçgen şal nasıl örülür inceleyebilir örgülerinizde kullanabilirsiniz. 6 farklı şekilde kullanıyoruz şalı. Birazdan paylaşacağımız düğmeli atkı yapılışı 4 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Örgü atkı modellerinden düğmeli atkı yapılışı detaylarına geçelim.

Düğmeli Atkı Nasıl Örülür?

Örgü bolero yelek, örgü atkı, örgü boyunluk, etol şal modelleri gibi birçok farklı şekilde kullanabileceğiniz bir örnek. Düğmelerle atkıyı tamamlayarak atkıyı örebilirsiniz. 2 mm tığla, pamuklu iplerle, keten iplerle, merserize iplerle örebilirsiniz. Angora iplerle örebilirsiniz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler.

Düğmeli Atkı Yapılışı 6

Düğmeli Atkı Yapılışı 8

Düğmeli Atkı Yapılışı 9

40 x 120 cm ebatlarında örüyoruz şalı. Şal için şemada x sık iğne, 0 zincir, uzun çizgiler trabzan, V ler artırma anlamına geliyor. Şemadan takip ederek örebilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Çok amaçlı örgümüzün, düğmeli örgü atkı modelimizin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Düğmeli Atkı Yapılışı 12

Düğmeli Atkı Yapılışı 4

Düğmeli Atkı Yapılışı

Düğmeli Atkı Yapılışı 7

Düğmeli Atkı Yapılışı 2

Düğmeli Atkı Yapılışı 10

Düğmeli Atkı Yapılışı 5

Düğmeli Atkı Yapılışı 13

Düğmeli Atkı Yapılışı 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8274

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler