Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düğme Modelleri ve Yapılışı

Hobi dünyasında değişik çalışmalara yer veriyoruz bugün. Düğme modelleri ve yapılışı. Birçok çalışmada kullanacağımız değişik bir hobi. Plastik halkalar, metal halkalar ile yapıyoruz. İp sarma şeklinde yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde hasır çanta modelleri ve yapılışları paylaşmıştık. Kağıt iplerle, rafya iplerle hazırlanmış çantalar. Halkalarla yapılmış çantalar var. Beğendiğiniz çantaları az sonra düğme modelleri ve yapılışında kullanılan teknikleri kağıt ip, rafya ip kullanarak çantalar yapabiliriz. Beğendiğiniz düğmeleri örgülerde de kullanabiliriz. Bebek hırka düğmeleri, hırka düğmeleri, yelek düğmeleri olarak yapabiliriz. Diktiğimiz kıyafetlerde düğmeleri süslemek için kullanabiliriz. Örgülerde örgülerden yaptığımız düğmeleri kullanabiliriz. Örgü düğme yapımı güzel bir örnek. Kıyafetlerinizde kullanabiliriz. Boncuklarla da düğmeler yapıyoruz. Güzel bir çalışmanın yapılışına boncuktan kol düğmesi yapımından detaylara ulaşabilirsiniz.

Az sonra paylaşacağımız fikirleri takı modellerinde de kullanabilirsiniz. Bileklik modelleri, halhal modelleri, kolyeler yapabiliriz. Tokalar yapabiliriz. Çok güzel modeller ve yapılışları var. Düğme olarak veya farklı çalışmalarda kullanacağımız yeni hobimizin tarifine geçelim.

El Yapımı Düğme Modelleri ve Yapılışları

Farklı eşyalarla yapılan düğmeler hazırladık. Hem modelleri yapılmış örnekleri hem de yapılışları mevcut. Düğme modelleri ve yapılışını sadece adında olduğu gibi düğmelerde değil farklı çalışmalarda da kullanabiliriz. Düğmeler 18 yy. da üretilmeye başlanmış. Koç boynuzundan yapılarak başlanmış. Sonrasında metal halkalar kullanılmaya başlandı. El yapımı düğmeler endüstriyel satışlara dönüştü. Şimdilerde birçok malzemeden yapılıyor. Düğmeler kıyafetlerde kullanmanın yanı sıra broş yapımında, toka yapımında kullanılabilir. Duvar dekorasyonu ürünlerinde kullanılabilir.

Düğmeleri yapmak oldukça kolay. Plastik halkalar, ipler, makas, iğne kullanacağız. Dekora etmek için inciler, düğmeler kullanabiliriz. Ahşap boncuklar kullanabiliriz. Önce düğme için kullanacağımız şemaları inceleyelim.

Düğmelerin yapılışını adım adım resimlerle inceledik. Şimdi bitmiş düğmelerin nasıl göründüğüne bakalım. Böylece şemaların uygulandığında nasıl duracağına dair fikir edinebilir beğendiklerimizi yapabiliriz.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1324975-znamenitye-dorset-buttons-istoriya-primenenie-tehnologii-izgotovleniya

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler