Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı

Makrome ipinden Gökkuşağı son zamanlarda birçok çeşidi ile çok yapıldı. Sevilen renklerde duvarlarımızı süsledi. Makrome Gökkuşağı magnet oldu, makrome Gökkuşağı anahtarlık oldu. Şimdi de dev Gökkuşağı duvar süsü yapılışı ile duvar süsü oluyor. Modern makrome çalışmalarını son zamanlarda çok kullanıyoruz. Özellikle makrome duvar süsü yapımında kullanıyoruz. Aynalar yapıyoruz. Kasnakta pamuklu makrome duvar süsleri yapıyoruz. Makrome ipinden duvar süsü yapımı için istediğiniz renk yünleri kullanabilirsiniz. Yine pamuklu makromeler kullanabilirsiniz. Elinizde olan iplerle yapabilirsiniz. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Bebek odalarında, çocuk odalarında çok güzel duracaktır. Dev Gökkuşağı duvar süsü yapılışı aşamalarına başlıyoruz.

Makrome Gökkuşağı Nasıl Yapılır?

Makrome Gökkuşağı yapımı malzemelerini çevrenizden çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Havuzlarda kullandığımız makarnalar her yerde var. Bakır boruyu elektrikçilerde, yapı marketlerde bulabilirsiniz. Yün keçe toplar tuhafiyelerde mevcut. Yün keçe top bulamazsanız ponpon da yapıştırabilirsiniz. Ayrıca renkli kalın yünlere, makasa, yapıştırıcıya, tarağa, kalın pamuklu makrome ipine ihtiyacımız olacak.

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı 4

Dev Gökkuşağı duvar süsü yapılışı oldukça kolay bir proje. Önce makarnaların içinden bakır teli geçiriyoruz.

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı 3

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı 2

Daha sonra makarnaların etrafını istediğimiz renk kalın yünlerle sarıyoruz. 4 renk, 3 renk istediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Modelde 4 tane makarna kullanılmış. Etraflarını iple sarıyoruz.

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı 1

Makarnaların hepsini sardıktan sonra bükerek Gökkuşağı şekli veriyoruz. Tüm şeritleri büktükten sonra birbirine yapıştırıyoruz. En dışta olan şeridin üst kısımlarına eşit aralıklarla yün keçe topları yapıştırıyoruz. Pamuklu makrome iplerini resimde gördüğümüz gibi katlayarak makarnaların iç kısmına yapıştırıyoruz. Daha sonra tarayarak şekil veriyoruz.

Dev Gökkuşağı Duvar Süsü Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler