Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Bluz Yapımı

Yaza hazırlık olarak örmek isteyeceğiniz çok güzel bir delikli bluz modeli. Delikli bluz yapımı tarifini sizlere şemalı olarak hazırladık. Düz örgü, ters örgü, artırma ve kesmeden oluşan kolay ve şık bir örnek. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde de çok güzel duracak bir örnek. Tığ işi örgü modelleri, şiş örgü modelleri ile kendinize çok şık yazlık örgüler örebilirsiniz. Daha önce ördüğümüz yazlık örgülerden bahsedelim. 2016 yılında paylaştığımız örgü modeli herkes tarafından çok beğenilmişti. 2016 tığ işi yazlık bluz yapılışı çok beğeneceğiniz çok güzel bik örnek. Motifleri farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Yazlık tığ işi bluz yapımı çok güzel bir örnek. Motiflerle yapılmış bir tarif. Kendinize, kız çocuklarınıza örebilirsiniz. Yazlık örgü bluz modelleri anlatımlı örnek yakasında dantel deseni olan şık bir bluz. Şimdi şiş örgü ile yapılan delikli bluz yapımına geçelim.

Merserize Bluz Yapımı

Delikli bluz yapımı için şiş örgü modelini kullanıyoruz. Hangi ipi kullandığımızdan da bahsedeceğiz. İsterseniz aynı ipi kullanabilir veya bezer özellikte farklı ipler de kullanabilirsiniz. Modelimizin önce ipleri görmekle işe başlayalım.

Delikli Bluz Yapımı 2

İpler çok güzel ipler. Ve ipleri uygun şişler kullanabilirsiniz.

Delikli Bluz Yapımı 1

Delikli Bluz Yapımı

Şemada önden düz örgü, arakadan ters örgü olarak örüyoruz. Delikli gösterilen kısımları gelince 8 ilmek kesiyoruz. Arka taraftan örerken kestiğimiz yerden aynı sayıda ilmekleri artırıyoruz. Ve kendi bedenimize göre örneği kullanarak örgülerimizde kullanıyoruz.

Delikli Bluz Yapımı 3

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler