Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dekoratif Balkabağı Yapımı

Sırada oldukça kolay dekoratif amaçlı çok kullandığımız bir örgü modeli var. Amigurumi balkabağı yapılışı ev dekorasyonunda örgü ürünleri kullanmayı çok sevenlerin hemen ördükleri modellerden. Amigurumi oyuncak modelleri fotoğraf çekimlerinde de çok kullandığımız parçalardan. Örgü balkabağı modellerinden tunus işiyle ördüğümüz kolay model var. Eğer o modeli örmek isterseniz yapılışına tunus işi balkabağı nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Amigurumi sebze yapımında olduğu gibi amigurumi balkabağı ördüğünüzde düğmelerden, emniyetli gözler takabilirsiniz. Dekoratif balkabağı yapımı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler, akrilik ipler gibi birçok ipi kullanabilirsiniz. Balkabakları turuncu, sarı renklerde oluyor. Ama bizim ördüklerimiz renk renk oluyor.

Örgü Kabak Yapımı

Balkabağını her çeşit iple her renk iple örebilirsiniz. Sap kısmı olarak tahta parçaları, kabuk tarçınlar, kuru ağaç dalları veya örgüler kullanabilirsiniz. İçini doldurmak için elyaf kullanıyoruz. Trabzanlarla yaptığımız kolay örgü modellerinden. Eğer örgü örmeye yeni başladıysanız videoyu takip ederek de rahatça örebilirsiniz. Dekoratif balkabağı salonda, mutfakta, çocuk odalarında, hobi odalarında her yerde kullanabilirsiniz.

Dekoratif Balkabağı Yapımı

Dekoratif Balkabağı Yapımı 1

Dekoratif Balkabağı Yapımı 2

Dekoratif Balkabağı Yapımı 3

Dekoratif Balkabağı Yapımı 4

Renk renk, boy boy örülmüş bal kabaklarını gördük. Evimizde nerelerde kullanabiliriz. Kütük sunumluklar üzerinde çok hoş duruyor mesela. Balkabaklarını ördükten sonra elde yıkama yapabilirsiniz. Bu sayede şekli bozulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Şimdi videolu anlatımla balkabağının yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-harvest-crochet-pumpkins/CAC0517-002668M.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Dekoratif Balkabağı Yapımı”
 1. Sinem Aslan dedi ki:

  Bu model çok güzel ama yabancı dil bilmiyoruz nasıl örücem en azından Türkçe anlatımını yayınlasaydınız çok sevinirdim

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef bu modelin Türkçe tarifi yok. Bende dil bilmiyorum ellerini takip ederek örüyorum. Dilerseniz öyle yapabilirsiniz. Diğer balkabağı tariflerimiz burada ilginizi çekebilir.
   https://mimuu.com/amigurumi-bal-kabagi-yapilisi/
   https://mimuu.com/tunus-isi-balkabagi-nasil-yapilir/
   https://mimuu.com/amigurumi-sebze-yapimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler