Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Motif Yapımı

2 motifin yapılışı ile buradayız. Birisi her zaman kullandığımız bildiğimiz bir motif. Diğeri yuvarlak güzel bir motif. Dantel motif yapımı için şemalardan yararlanacağız. İlk motifimiz ismi çok güzel olmasada örnek muhteşem ve her örgüye yakışıyor. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Diğeri ise örgü bardak altlığı, örgü tabak altlığı gibi örgülerde kullanacağınız yuvarlak bir motif. Her iki motifinde tur sayılarını artırarak birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü paspas modellerinde de kullanılabilir. Zaten paspaslar kalın iplerle örüldüğü için normal motif tur sayısında örsenizde büyük olacaktır. Örgü amerikan servis modellerinde de güzel durur. Yuvarlak motifi örgü mandala örneklerinden her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Tığ işi örgü motif şemaları kolay örneklerden oluşuyor. Şemalardan takip edebilir istediğiniz tur sayısınca örebilirsiniz. Motifli örgü modellerinde ellerinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu iplerle de çok güzel duruyor örgüler. Çok fazla ip çeşidi var. Kare motiften birçok renk düzeninde motifli örgü battaniye yapabilirsiniz.

Dantel Motifleri Anlatımlı

2 şema 2 örnek 2 motif. İkiside çok güzel. Bir motifler birçok örgü örebilirsiniz. Battaniyeler, şallar, hırkalar, yelekler… Diğer yuvarlak motifle bardak altlıkları, paspaslar, amerikan servisler, örgü mandalalar örebilirsiniz. Gerekli artırmaları yaparak tur sayılarını istediğiniz gibi artırabilirsiniz.

Dantel Motif Yapımı 9

Dantel Motif Yapımı 4

Motiflerimizin şeması yukarıdaki gibi. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Zincir ve trabzanlarla her iki motifi de örüyoruz. Her ikisi de kolay motifler. Çeşitli kalınlıkta iplerle, çeşitli renklerde iplerle örebilir ve kullanabilirsiniz.

Dantel Motif Yapımı 10

Dantel Motif Yapımı 11

Dantel Motif Yapımı 6

Dantel Motif Yapımı 12

Dantel Motif Yapımı 8

Dantel Motif Yapımı 7

Dantel Motif Yapımı 1

Dantel Motif Yapımı 2

Dantel Motif Yapımı 3

Dantel Motif Yapımı

Dantel Motif Yapımı 5

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6470

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler