Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı

Şiş örgü modelleri ile kışa özel  yeni yıla özel çok şık bir kazak örüyoruz. Çocuk örgü kazak modelleri ve yapılışı. Önünde çam ağacı olan kazağın ölçüleri şemalı olarak hazırlandı. 2 yaştan 10 yaşa kadar ölçüler mevcut. Çocuk kazak modelleri yapılışı kız ve erkek çocuklar için örebilirsiniz. Çocuk kazak modelleri için bebe yünleri kullanabilirsiniz. Kırmızı, yeşil, sarı, beyaz renklerde kazağı örebilirsiniz. Yeni model çam ağaçlı kazağa geçmeden kış için en güzel kazaklardan birinden bahsedelim. Bebek kazak örgü örnekleri kardan adamlı örgü kazak modellerinden. Gökkuşağı kazak yapılışı harika bir örnek. Kazakta kullanılan şemayı isterseniz farklı örgü modellerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde kullanılabilir. Yine örgü yıldız şemasını örgü şapka modelleri, örgü boyunluk modelleri, örgü kazaklar, bebek battaniyeleri, bebek yelekleri gibi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Şemalı anlatımı ile çocuk kazak modelleri yapılışına geçmek istiyorum.

Çocuk Kazak Örgü Modelleri Anlatımlı

Çocuklar kırmızı renkli çam ağacı ile süslenmiş bu kazağı çok sevecekler. Birçok iple örebilirsiniz. Nako paris ile çok güzel olur mesela. Ülkemizde ip çeşidi oldukça fazla. Her ipin kalınlığı her örgü severin el sıkılığı farklı. O yüzden kazağı örerken ilmek sayısından çok cm ölçülerine dikkat edebilirsiniz. Şemada 2 yaş, 4 yaş, 6 yaş, 8 yaş ve 10 yaş ölçüleri mevcut. 3,5 mm şişle örülmüş. Bu ölçülerle örebileceğiniz ipler seçebilirsiniz.

Şemada harfler sırasıyla a 2 yi, b 4, c 6, d 8, e 10 yaşı temsil ediyor. İşte kazağın ön ve arka şeması.

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı

Yaşlara sırasıyla arkada 56, 60, 66, 70, 74 ilmek atılarak başlanmış. İpiniz 3, 5 mm şişe uyumlu olduğunda bu ölçüler geçerli olacaktır. Cm ölçüleri ile ördüğünüzde daha doğru sonuç elde edebilirsiniz. 3 cm 1 düz 1 ters lastik örüldükten önden düz arkadan ters olarak  örüyoruz. İsterseniz modelde olduğu gibi arka kısma lastikten sonra yıldız şemasını uygulayabilirsiniz.

Önler içinde aynı sayıda ilmek atılmış. Lastikten sonra aşağıdaki şemaları uygulamaya başlıyoruz.

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı 1

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı 2

Kollar için 32, 34, 36, 38, 40 ilmek yaşlara göre atılmış. 3 cm lastik örüyoruz. Aşağıdaki şemaya göre cm ölçülerini belirleyerek örüyoruz.

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı 3

Kazak bittiğinde çok güzel oluyor. Şimdi önden ve arkadan görünüşüne bakalım. Daha detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Çocuk Kazak Modelleri Yapılışı 5

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-pull-de-noel-sapin-2072465

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler