Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Örgü Elbise

Yaza hazırlık çok güzel bir elbise örüyoruz. Çiçekli örgü elbisede kullandığımız motifi daha önce bebek battaniyesinde, hırka modellerinde kullanmıştık. Şimdi harika bir elbise öreceğiz. Örgü elbise modellerini evde kalan ipleri değerlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Tığ işi ile yaptığımız bu çiçekli örgü elbisede kullandığımız örneği dilerseniz farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Kızlarınız için elbise örmede kullanabilirsiniz. Örgü etek modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Çiçekli kız çocuk elbisesi paylaşmıştık. Aynı modelden kendinize de örebilirsiniz. Çok güzel bir model. Şal modellerinde, yelek modellerinde de kullanabilirsiniz.

Çiçekli Örgü Elbise Nasıl Örülür?

Kolay bir motifle çok şık elbise. Çiçekli örgü elbise. Bildiğimiz bir altıgen motif. Daha önce farklı örgülerde kullandık. Ara motif olarak. Motifin şemasını, elbise olarak örmek istediğimizde nasıl eklediğimizi şemalı olarak göreceğiz. Altıgen mozaiklerden oluşan şık bir çiçekli elbise. İçine astar da geçirebilirsiniz. Kolda ekleyebilirsiniz. Modeldeki şema 36 – 38 beden için uyumludur. Genişleterek her beden için örebilirsiniz. Yine modelde % 100 pamuklu iplik kullanılmış. 50 gramlık iplerden 400 gr beyaz, 50 şer gram, turuncu, pembe, mor, lila ve turkuaz renkleri kullanılmış. Elinizde olan ipler varsa onları da kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3.5 mm kullanılmış.

Çiçekli Örgü Elbise 2

Motifin şeması bu şekilde. Siyah nokta zincir, üzeninde çizgi olan pembe çizgi trabzan, 2. turdaki pembe sık iğne anlamına geliyor. 3. turda olan siyah çizgiler ise tekli trabzan. Motifleri birbirine aşağıdaki gibi ekleyebilirsiniz.

Çiçekli Örgü Elbise 3

Tek renk olarak da çalışabileceğiniz güzel bir çiçekli örgü elbise. Ve elbise bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Çiçekli Örgü Elbise

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler