Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Bahçesi Lif

Harika bir model daha. Yelek modellerinde, bebek battaniyesinde de kullanabilirsiniz. Elinizde parça lif ipleriniz varsa bebek battaniyesinde güzel olmazmı sizce çiçek bahçesi lif. Bahçeyi andıran çiçeklerle süslenmiş liflerle devam edecek olursak gül bahçesi lif yapımı biraz daha büyüterek kırlent modelleri olarak da yapılabilir. Tomurcuk lif modeli yapımı çok sevilen modeller arasında. Karanfil dilimli lif yapılışı ise harika.

Çiçekli Lif Modelleri

Yeni tasarım çeyizlerin gözdesi olacak kolay lif modeli. Modelimizi yaparken 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Beyaz, yeşil ve sarı. İstediğiniz renklerle sizlerde yapabilirsiniz. Her rengi harika olacak bir model. Çiçek bahçesi lif yapılışı için 2 no silikon saplı tığ kullanılıyor. Elinize yatkın tığ kullanabilirsiniz. Beyaz ipimizle 3 zincir çekerek ikinci zincire batarak üç dolgulu fıstık yaparak başlanıyor. Üst üste 16 fıstık yapıp bir halka oluşturuyoruz. Bu halkalardan tekrar 16 fıstık yapıp 9 tane yuva oluşturuyoruz. Fıstıklarla yaptığımız halkaların her birini sarı ipimizle içe doğru her yuvanın içine batarak fıstıklar yaparak ilk sıra tamamlanıyor. İkinci sırada yeşil ipimizle yine içe doğru her yuvaya üç dolgulu fıstıklar yaparak üçünü bir topluyoruz ve içe doğru beyaz ipimizle yine fıstıklar yapıyoruz ve motiflerimizi tamamlıyoruz. Her yuvaya aynı teknikle örülüyor. Yeşil ipimizle 1 sıra kenarından geçiyoruz. Beyaz ve sarı ipimizle de etrafından dönerek tamamlayıp en son sarı ipimizle kenar süsü oyamızı yaparak lifimizi bitiriyoruz.

Çiçek Bahçesi Lif

Lif bittiğinde yukarıdaki gibi duruyor. Çok güzel değil mi. Her boyutta yani uzun lif modelleri olarak da çalışılabilir. İşte bu güzel lifin ayrıntılı yapılışı. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=hVap83LHPlU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR285i7SM4pEFtsMwTEi3SFdGqetCfQvAkoPvMzwI419_Ues7IpTliHfxK8

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler