Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Suzeni Nakışı Nasıl Yapılır?

Kasnak nakış modellerinde harika bir teknik daha. Tabi bunun için önce suzeni kasnak tığı almamız gerekiyor. Evde varsa hemen nakışın yapılışına başlayabiliriz. Kum boncukları tül üzerine işleyerek çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kendinize kıyafetler dikip tasarlayabilirsiniz. Mesela özel günleriniz için abiye elbise modelleri yapabilirsiniz. Bohça modelleri, runner modelleri, masa örtüleri gibi çeşitli yerlerde suzeni nakışını yapabilirsiniz. Eğer suzeni nakışı nedir diye soruyorsanız kısaca bahsedelim. Kumaşı kasnakla gerdiğimiz daha sonra kumaşın üzerine özel suzeni tığı ile yapılan zincir şeklinde duran bir nakış türüne suzeni deniyor. Zincir işi de diyebiliriz. Tığ dışında elde suzeni nakışını yapabilirsiniz. Elde zincir işi tekniği ile tasarımlar oluşturabilirsiniz. İlk olarak kumaşı seçmeli daha sonra işleyeceğimiz deseni belirlemeliyiz. Sonrasında ise nakış ipleri, ince ipler veya boncuklarla desenleri işlemeye başlayabiliriz. Kısaca suzeni nakışından bahsettiğimize göre birkaç modelden bahsedelim ve boncuklu suzeni nakışı nasıl yapılır öğrenelim.

Boncuklu Suzeni Nakışı Nasıl Yapılır?

Bu parafta el nakışı modellerinden daha önce yaptığımız birkaç modelin anlatımına değineceğiz. Boncuklu el nakışı nasıl yapılır paylaştığımız ve çok beğenilen modellerden. Kalemle 3 boyutlu çiçek nasıl yapılır paylaştığımız son modellerden biri. Birçok çalışmada kullanabilirsiniz. Tabi nakış dediğimizde ilk aklımıza gelen kanaviçe etamin örnekleri oluyor. Ondan bahsetmeden geçmek olmaz. Hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyim. O halde hemen yeni modelin detaylarına geçelim.

Boncuklu Suzeni Nakışı Yapılışı

Tülümüzü aldık. Üzerine boncuklarla en güzel nakışları işlemeye başladık. Bu nakış tekniğinden sonra kendimize ünlü markalara taş çıkartacak elbiseler dikebiliriz. Kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Mutlaka nette ünlü markaların elbiselerini görmüşsünüzdür. Birçoğu bu teknikle işleniyor. Gelinlik modelleri tasarlayabilirsiniz. Duvak modelleri tasarlayabilirsiniz.

Birkaç boncuklu suzeni örneklerini inceleyelim.

Son olarak videoya geçelim boncuklu suzeni nakışı nasıl yapılır öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/olsjona/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler