Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bere Örgüleri

Bere modellerinden kız ve erkek çocuklar için örebileceğiniz harika bir örnek hazırladık. Bere örgülerinin renklerini ayarlayarak kızlarınıza, erkek çocuklarınıza, torunlarınıza örebilirsiniz. Tavşan kulaklı ponponlu çok güzel bir şapka. Nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Düz örgü, ters örgü biliyorsanız modeli kolaylıkla örebilirsiniz. Pirinç örgü nasıl yapılır detayları videolu olarak vereceğiz. Ve yine şişe ilmek nasıl atılır, düz – ters örgü nasıl yapılır videolarda bulabilirsiniz. Videoları izledikten sonra ve şemalar sayesinde rahatlıkla örebilirsiniz. Çocuklarınız için saç örgülü şapka yapılışı da çok güzel bir model olacak. Özellikle degrade örgü modelleri olarak ördüğünüzde. Şişle baykuş çocuk beresi yapımı da her yaş için örebileceğiniz bir model. Yeni modele geçme zamanı. Bere örgüleri için hazırlayın şişleri ipleri. Başlıyoruz.

Kulaklı Şapka Yapımı Anlatımlı

Bere örgüleri için tavşan modelini kullanıyoruz. Boyunluk modelleri ve şapkası ile takım bir örgü. Boyunluğun örneğini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Çok güzel bir şapka ve çok güzel bir boyunluk. Duruşu harika. Örmek istediğiniz yaşa göre ilmekleri şişe atıp daha sonra modelde anlatıldığı gibi örebilirsiniz. Kesme işlemlerini daha önce sizin kullandığınız bir teknik varsa o şekilde yapabilirsiniz. Modelde 2 ilmeği birlikte örerek kesiyoruz.

Önce şapkamızın şeması ile başlayalım. Lastik kısmında birkaç sıra pirinç örgü kullanıyoruz. Daha sonra düz örgü, ters örgü örüyoruz. Yeterli uzunluğa ulaştıktan sonra kesme işlemlerine başlıyoruz.

Bere Örgüleri 13

Bere Örgüleri 8

Şapkamızın üzerinde bulunan düğme iliği için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Bere Örgüleri 7

Tavşanın kulakları için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Bere Örgüleri 9

Ve boyunluğumuz. Pirinç örgü ile örüyoruz.

Bere Örgüleri

Şiş örgüye yeni başlayacaksanız ilmek atma ve düz – ters örgü nasıl yapılır aşağıda bulabilirsiniz.

Ve şapkamızın son hali. Ben çok beğendim. Sizinde beğeneceğinizi düşünüyor ve hemen örmeye başlayacağınızı düşünüyorum.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8432/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler