Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bere Modelleri Anlatımlı

İşlemeli şapka yapılışı hazırladık sizlere. Şiş örgü modelleri ile el nakışı modellerinin bir arada kullanıldığı harika bir model. Bere modellerini bu şekilde dümdüz örüp üzerini nakışlarla süsleyebilirsiniz. Kanaviçe nakış modelleri ile de harika duracaktır. Kurdele nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Yün keçe modelleri ile çiçekler yapabilir süslemeler yapabilirsiniz. Saydığımız tüm bu kurdele nakışlarına, el nakışlarına, kanaviçelere nasıl yapıldığına dair birçok çalışma paylaştık. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Yine şapkalar, hırkalar, eldivenler üzerine nakışlarla süslemeler yaptık. Brezilya nakışı teknikleri ile beğendiğiniz çiçek, yaprak süslemelerini yapabilirsiniz. Rokoko çiçek nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Bu tekniği de başta bere modelleri anlatımlı modelde olmak üzere tüm modellerinizde kullanabilirsiniz. Hazır mısınız. Başlıyoruz.

İşlemeli Şapka Nasıl Yapılır?

Üzerini istediğiniz renk iplerle, renklerle süsleyebileceğiniz harika bir şapka. Bere modelleri anlatımlı model için güzel bir şema hazırlayacağız. Sizler aynı şemayı kullanmak zorunda değilsiniz. Daha önce ördüğünüz bir şapka, bere varsa aynısını düz şekilde örüp üzerini nakışla süsleyebilirsiniz. İki farklı renkte örülmüş ve farklı renklerle süslenmiş iki şapka örneği göreceğiz. Siz beğendiklerinizi kendiniz için örebilirsiniz.

Bere Modelleri Anlatımlı 11

Bere Modelleri Anlatımlı 10

Şapkanın yüksekliği 22 cm genişliği 26 cm.

Bere Modelleri Anlatımlı 8

Kordon örgü modeli örüp arka kısmından şerit olarak geçirip kullanıyoruz. Şapkanın üzerine ince yünlü iplerle nakışlar işliyoruz. Taşlarla da süslemeler yapabilirsiniz. Şapka bittiğinde çok şık görünüyor. Aynı işlemeleri diğer örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Kızlarınız bu şapkaya bayılacaklar.

Bere Modelleri Anlatımlı 3

Bere Modelleri Anlatımlı 2

Bere Modelleri Anlatımlı 1

Bere Modelleri Anlatımlı 7

Bere Modelleri Anlatımlı 4

Bere Modelleri Anlatımlı 5

Bere Modelleri Anlatımlı 6

Bere Modelleri Anlatımlı

Bere Modelleri Anlatımlı 12

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8503

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler