Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı

Erkek bebekler için çok şık hırka modeli hazırladık. Bebek hırka modelleri açıklamalı çok güzel bir örnek. Bu örneği başka yerlerde farklı uygulamalarda görmüş olabilirsiniz. Ama bu model ile çok şık duruyor. Bebek örgü modellerinde hırka olarak yapacağız. Dilerseniz farklı örneklerde de kullanabilirsiniz. Aynı tarz hırka ile başka modellerde kullanabilirsiniz. Anlatımlı birçok örneğin ayrı ayrı yapılışından bahsetmiştik. Yanına bir şapka, bir patik ekleyerek erkek bebek takımı örgü modelleri yapabilirsiniz. Bebek hırka modelleri açıklamalı örnekte kullanılan modelin yapılışını sizlere videolu olarak vereceğiz. Birçok örgünüzde kullanacağınız güzel bir model. Şapka modellerinde, atkı ,boyunluk modellerinde de kullanabilirsiniz. Erkek bebekler için yakadan başlama hırka da örebilirsiniz. Tarifli modeller hazırlamıştık. Güzel bir örnek olan yakadan başlama erkek bebek hırkası nasıl örülür videolu güzel bir paylaşımımız olmuştu. Aynı teknikle örüp bu modelden koyabilirsiniz.

Bebek Hırka Modelleri Yapılışı

Kız bebek içinde erkek bebek içinde uygulayacağınız çok şık bir örnek. İstediğiniz örneği koyup bu tarz bir hırka örebilirsiniz çocuklarınıza. İlmek sayılarını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayıp örebilirsiniz. Örnekte kullanılan iplik % 50 naylon, % 25 yün , % 25 akrilik bir iplik. Şiş olarak 2.5 – 3.5 mm kullanılmış. Şimdi hırkada kullanılan şemaları görelim. Model şeması ile birlikte. Hemen altta bulunan şemada bulunan renkler yaşları. Ve hangi yaşta örmek istiyorsanız o rengin santim ölçülerini yapmanız gerekiyor.

Yukarıdan aşağıya ilk renk 3 aylık, 2. renk 6 aylık, 12 aylık, 18 aylık ve 24 aylık olarak devam ediyor. Santim ölçüleri. İlmek atarken ve örerken bu ölçüleri dikkate alabilirsiniz.

Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı 1

Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı 2

Hırkamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Ören arkadaşların şimdiden ellerine sağlık. Çok şık bir hırka oldu.

Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı

Bebek hırka modelleri açıklamalı hırkada kullanılan örneğin yapılışını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/4669494/post339919690/?aid_refresh=yes

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı”
  1. Fazilet dedi ki:

    32cm için kaç ilmek atmam gerekiyor

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Fazilet Hanım. İlmek sayısı vermem doğru değil. Kullanacağınız her ip için sayı değişir. Etiketin üzerinde ip ile ilgili bilgiler vardır. Ona göre hesaplama yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler