Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Hırka Anlatımlı Modeller

Tığ işi yıldız örneğinden örülmüş güzel bir hırka.  Bebek hırka anlatımlı modeller hazırladık. Şeması ve videolu anlatımı mevcut. Bebek hırkaları için çok güzel bir örnek anlatımı var. Kız ve erkek bebekler için örebilirsiniz. Aynı şemayı kullanarak farklı tığ işi örgüler örnekleri de kullanabilirsiniz. Erkek bebek hırka anlatımlı olarak ip çeşitleri oldukça fazla. Sakallı ipler, tüylü ipler, peluş ipler, bebe yünleri ipler kullanabilirsiniz. Bebek örgü hırka modelleri açıklamalı örnek kız bebekleri için çok güzel bir model. Değişik renklerle örülebilir. Nilüfer çiçeği gibi çok güzel bir hırka. Bebek hırkaları anlatımlı model tığ ile ördüğümüz zarif modellerden. Yıldız örneği ile daha önce farklı örgüler örmüştük. Hasır iple çanta örmüştük. Şapka modellerinde, boyunluklarda kullandık. Penye ip sepetler ördük. Paspaslar ördük. Bugün bebek örgülerinde kullanacağız. Güzel bir hırka öreceğiz. İsterseniz kol kısmını iptal ederek bebek yelekleri olarak örebilirsiniz. Hırka olarak nasıl öreriz önce onu görelim.

Açıklamalı Bebek Hırkaları

Yıldız desenli bebek hırkası örüyoruz. Çok keyifli olacak örmesi. 2 – 3 yaş bebek için uyumlu bir hırka. 350 gram ip, 2 mm tığ, 5 adet düğme kullanılacak. 100 grap iplik 140 m uzunluğunda kullanılmış. Bebek hırka anlatımlı modeller için önce yıldız deseninin kullanacağınız iple örüp çıkartabilirsiniz. Daha sonra cm ölçü alıp örmek istediğiniz bedene göre cm ölçülerini belirleyebilirsiniz.

Bebek Hırka Anlatımlı Modeller 1

2 -3 yaş için yukarıdaki şemayı kullanacağız. Çok güzel bir hırka oluyor bittiğinde. Önce bebek hırka anlatımlı modellerin duruşuna bakalım. Daha sonra önce örneğimizin daha sonra hırkanın diğer parçalarının nasıl örüldüğünü izleyelim.

Bebek Hırka Anlatımlı Modeller

Kaynak : http://vyazaniekrychkomispisami.blogspot.com/2015/11/blog-post_18.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler