Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Örgüleri

Bebek battaniyesi modelleri olarak kullanabileceğiniz yada paspas modelleri olarak kullanabileceğiniz çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Şemalı olarak anlatımı bulabilirsiniz. Yıldız şeklinde harika bir model. Hem paspas olarak hemde battaniye olarak örülebilecek bir model. Paspasta küçük bir dokunuşla harika bir görüntüye çeviriyoruz. Bu tekniğin nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak göstereceğiz. Bu tekniği farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Şal modellerinde, yelek modellerinde ve bebek örgü modellerinin diğer çeşitlerinde de güzel durur. Daha fazla bebek battaniyesi yapılışına ve penye ip paspas modellerine önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi sıra bebek battaniye örgüleri tariflerini paylaşmakta.

Yıldız Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bebek Battaniye Örgüleri

Battaniyemizin yada paspasımızın anlatımına hemen şema ile başladık. Sihirli halka ile başlıyor 3 zincir çekiyor ve örgünün temellerini atıyoruz. Her renk ile örebilirsiniz. Şemada 0 ler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Noktalar ise tur sonları. İlmek kaydırma ile bağlıyoruz. Dilimler arasındaki zincirlere aşağıdaki tekniği uygulayacağız. Saç örgüsü gibi, burgu gibi yapacağız.

Bebek Battaniye Örgüleri 1

Battaniyenin bitmiş ölçüsü 104 cm. Sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Kolay bir model. Baştan sona ayrıntılı anlatıma kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Şemada takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Kek iplerle bu battaniye çok güzel duracaktır. Şimdi bebek battaniye örgüleri şema uygulanıp bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok güzel oldu. Sizde ister battaniye, ister paspas olarak kullanabilirsiniz.

Bebek Battaniye Örgüleri 2

Bebek Battaniye Örgüleri 3

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-raspberry-road-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler