Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Örgü Modelleri

Bebek battaniye örgü modellerinde artık ipleri değerlendirmek için çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Bu motifi biliyorsunuzdur. Birçok yerde kullandık. Şal modellerinde, hırka modellerinde, kırlent modellerinde, yelek modellerinde kullandık. Amigurumi oyuncak modellerinde kullandık. Şimdi bebek battaniyesi modelinde kullanacağız. El örgü battaniye modeli olarak çok güzel duruyor. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Veya pamuklu iplerle ve diğer iplerle de örebilirsiniz. Motif çok güzel bir motif. Tığ işi örgü modellerinden. Bu güzel motifi şiş örgü modelleri ile birleştirebilirsiniz. Şiş örgü modelleri demişken şiş örgü modelleri ile ördüğümüz renkli evler battaniye yapılışını da artık ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

Örgü Modelleri Battaniye

Bebek battaniye örgü modellerinde kullandığımız örneği biliyorsunuz aslında. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu motif tüm örgülere yakışıyor ve hepsinde de çok güzel duruyor. Motifi istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Tur sayılarını istediğiniz yerde bırakabilirsiniz. 2 turda örüp bitirebilir veya daha büyük örebilirsiniz. Motifin hemen  sizlere şemasını vermek istiyorum.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri 11

Bebek Battaniye Örgü Modelleri 9

Motifimizi 3 turda bitirdik. Her turda renk değiştirdik. Renk değiştirme düzenini, tur sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ana renk olarak beyaz ipliği kullandık. Yine aynı motifi farklı renk tonlarında da ördük. Bu iki örneği de görebilirsiniz. Battaniyenizin ölçülerini de istediğinize göre ayarlayabilirsiniz. İdeal battaniye ölçüsü 90 x 90 ebatlarında. Siz kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz. Battaniyenin kenarına da istediğiniz kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz. İşte battaniyemizin bittiğinde duruşu. İyi seyirler.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri 8

Bebek Battaniye Örgü Modelleri 10

Bebek Battaniye Örgü Modelleri 12

 

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6871

https://www.bianzhihui.com/t/7105

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler