Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı

Bebek battaniyesinde çok güzel bir örnek daha hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir model. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Kırlent modellerinde ve bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Şemayı okurken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Battaniye tam motif ve yarım motiften oluşuyor. Her iki motifin şeması da mevcut. Kenar oyası şeması ve motifleri hangi düzende ekleyeceğinizde mevcut. Kenar oyası olarak farklı modelleri de kullanabilirsiniz. Bebek örgü battaniye modelleri için tığ işi çiçekli motifleri kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz dantel örneklerinden parçalar, motifler örerek battaniyeye çevirebilirsiniz. Bebek battaniye modelleri yapılışı için kullanacağımız yeni örneğin tarifine geçelim. Hazırlayın ipleri tığları başlıyoruz.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı

Bebek battaniye modelleri yapılışı için pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlar seçebilirsiniz. Resimlerde gördüğünüz ölçüler 90 x 120 cm ölçülerinde. Sizde istediğiniz ebatta örebilirsiniz. İplik olarak % 78 pamuklu % 22 akrilik bir iplik kullanılmış ve tığ olarak 3,5 mm tığ tercih edilmiş. Bir motifin çapı yaklaşık olarak 10 cm civarında. Bu ölçüler kullanacağınız iplere göre, kalınlık ve inceliğine göre değişecektir.

90 tam motif 12 yarım motif yapıyoruz. Motiflerimizin şeması aşağıdaki gibidir. + lar sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Ve motiflere sihirli halka ile başlıyoruz.

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 1

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 4

Ve motifleri aşağıdaki düzende olduğu gibi ekleyebilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 3

Renk seçimini aşağıdaki gibi yapabilir veya istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı 2

Ve battaniye hazır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İşte battaniyemiz. Motifin ayrıntılı yapılışına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-borealis-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler