Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Modelleri Örgü Bebek

Bebek battaniyesi modellerimiz arasına yeni kolay ve gösterişli bir örnek daha ekliyoruz. Örgü öğrenmek istiyorum, kızıma , oğluma , torunuma battaniye örmek istiyorum diyenler sizler için güzel bir model hazırladık. Yapılışının tüm detaylarını birazdan sizlerle paylaşacağız. Şimdi daha önceki modellerimizden bahsedelim.Ben ilk battaniye olarak farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi yapılışı yapmıştım. Satış olarak. Çok şık, çok zarif bir örnek. Keyifle örmüştüm o modeli. Yerine ulaşalı çok oldu. İncilerle süslemiştim. Zor ve karışık gibi görünüyor ama çok kolay bir model. Sadece eklemelerde dikkat etmeniz gerekiyor. Birde çok ip yiyen bir örnek. Sürekli dolgulardan oluştuğu için galiba. Daha sonra altıgen bebek battaniyesi modeli ördüm. Yine çok sevdiğim örneklerden. Afrika menekşesi örgü modeli olarak da geçiyor. Daha sonra begonvil şal yapımı ördüm. Ve örnekleri çoğaltmaya başladım. Kızım için bir şeyler ördüm. Burada ise her modeli kendim örer gibi sizlere anlatmaya çalışıyorum. Bazı modellerin anlatımı olmuyor fotoğrafa veya şemaya bakarak sizler için anlatmaya çalışıyorum. Şimdi paylaşacağımız battaniye modelleri örgü bebek örneği de yine şemadan anlatacağım. Hadi başlayalım.

Bebek Battaniyesi Örgü

Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış çok güzel bir örnek. Hemen şema ile başlıyoruz. İplik olarak akrilik bir iplik ve 3.5 mm tığ kullanılarak örülmüş.

Battaniye Modelleri Örgü Bebek 12

1.tur: Zincir çektikten sonra 5. zincir üzerine trabzan ile batalım. Hiç zincir çekmeden 3. zincir üzerine trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere tekrar trabzan yapalım. Yine zincir çekmeden 3. zincir üzerine trabzan yapalım. Yayından davam ederek 3 trabzan daha yapalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 3 zincir çekip dönelim. Zincirin yanına trabzan yapalım. 1. zincirli yuvaya gelelim ve buraya 6 trabzan yapalım. Zincir çekmeden bir önceki turda yaptığımız 4 trabzanın ortasına 1 trabzan, 1 zincir , 1 trabzan yapalım. Tekrar zincir çekmeden diğer yuvaya gelelim ve aynı işlemleri yapmaya devam edelim.

3.tur : Bu turda V trazanlar üzerine yine V trabzan 6 trabzan üzerine ise 4 trabzan yapıyoruz.

4.tur : Bu turda ise 4 trabzan üzerine V trabzan , 1 zincirli yuvaya ise 6 trabzan yapıyoruz.

İstediğimiz uzunluğa gelene kadar şemada olduğu gibi tur tekrarı yaparak örmeye devam ediyoruz. En son bittiğinde tığa 3 – 4 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz battaniyenin çevresine. Kenar oyası örüp bitiriyoruz. Trabzan yaptığımız kısımlardan kurdele geçirip süslüyoruz.

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/7747909/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler