Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balon Lif Modeli Yapılışı

Yepyeni bir tasarım lif daha. Balon lif modeli yapılışı. Çok sevimli değil mi. Dilerseniz örgü balon yapılışını farklı örgülerinizi süslemede de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi yapılışında, örgü şapka modelleri, bebek yelekleri gibi. Biz bugün lif süslemede kullanıyoruz. Örgü modelleri tariflerimize bugün yeni bir lif modelleri ile devam ediyoruz. Hobi dünyasına ait daha fazla anlatım için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Balon Lif Nasıl Yapılır?

Balon lif modeli yapılışını ben çok sevdim. Özellikle üzerinde kullandığımız renk renk balonları. Balonları battaniye süslemede, yelek süslemede de kullanabilirsiniz. Ne dersiniz hoş olmaz mı.

Balon Lif Modeli Yapılışı

Balon lif için kullanılan malzemeler: 8 renk lif ipi ve 7 numara tığ ve makas zemin rengi olarak beyaz lif ipi. Balonların her birini yapmak için tercih ettiğimiz renklerde 6 farklı renk lif ipi ve balonun ipleri için açık kahverengi lif ipi kullanıyoruz. Zemin rengi için 1 yumak lif ipi diğerlerinden de azar azar kullandım. İplerimizi kesmek için de makas. Açıklaması ise öncelikle sihirli halka veya 6 zincir çekerek bir yuvarlak halka oluşturup içine 6 adet tekli fıstık yaparak başlıyoruz. Aralara zincir Çekerek. Üst sıradan itibaren fıstıkların arasına ikili fıstıklarla aralara 2 zincir çekerek modelimizi 6 dilime ayırmış oluyoruz yıldız orgu tekniği ile örerek her bir sırada sıra sonlarında arttırma işlemi yapıyoruz.

Her bir dilim 8 fistik olana kadar oruyoruz ve bir ust sirada sira basinda eksiltme yaparak 7 fistik oruyoruz ve ayni dilimde tekrar donus yaparak sira basinda eksiltme yapip 6 fistiga dusuruyoruz ve yine donus yaparak eksiltme islemi yapip 5 fistikla dilimi tamamlayip diger dilime geciyoruz bu sekilde lifin tabanini orup bitiriyoruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler