Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri

Örgü süveter modellerinden sizlere fikir verecek şahane bir örnek daha. Daha önce de birçok süveter yapımından bahsettik. Kimi tığ ile ördüğümüz örgülerden, kimi şiş ile ördüğümüz örgülerden. Örgü süveter anlatımı için burgu modelini kullanacağız. Kolay bir örnek. 2 – 2 ilme değiştirerek yapıyoruz. 3 – 3 , 4 -4 ilmek değişikliği yaparak örebilirsiniz burguları. Anlatımlı örgü süveter modellerinde 3 -3 ilmek değişimi yapıyoruz. Motifli süveter modelleri çok sevdiğimiz motiften örülüyor. Anne kız, abla kardeş takımlar yaparak örebilirsiniz. Motifli süveter evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir model. Örgü süveter yapımı ise çeyizlik yelek modellerinde kullandığımız örnekten oluşuyor. Süveter modelleri için bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Anlatımlı örgü süveter modelleri kolay bildiğimiz örgü örneklerinden oluşuyor. Gelin birlikte şimdi yapılışını inceleyelim.

El Örgü Süveter Yapılışı

Süveter modelleri ile devam ediyoruz. Burgu modelinden oluşan anlatımlı örgü süveter modelleri tarifi. Tarif olarak çok detay yok aslında. Düz örgü, ters örgü, kesme ve burgudan oluşuyor. V yakalı çok hoş bir süveter. Şiş ile ördüğümüz bir tarif. Sizlere şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl atılır onu gösteren videolar hazırladık. 3 lü saç örgüsü yapılışını da hazırladık. Aynı modeli az sonra göreceğimiz süveter modellerinde kullanabilirsiniz. Süveterin ön kısmında ortada kullanılan şema aşağıdaki gibi.

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 6

Süveterin arka kısmı için 80 ilmek atılmış. 2 düz 2 ters lastik örüldükten sonra düz örgü ile devam edilmiş. Resimlerden de anlaşılacağı gibi kol kesme işlemine geçince kenarlardan 3 er ilmek haraşo örüyoruz. Haraşolardan önce kesme işlemini yapıyoruz.  Ön içinde yine 80 ilmek atılarak başlanmış. Tam orta kısma gelince burgular koyulmuş. 3 – 3 ilmek değişimi yapılarak örülmüş burgular.

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 5

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 4

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 1

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 2

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 7

Anlatımlı Örgü Süveter Modelleri 8

Model anlatımı maalesef bu kadar. Şimdi videolarla şiş örgü tekniklerini görelim.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7635

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler