Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı

El örgü hırka modellerinde bugün yine yepyeni bir altıgen hırka yapımı ekliyoruz. Örgü hırka modellerinde altıgen hırkaları örmeyi çok seviyoruz. Çeşit çeşit motiflerle çok güzel altıgen hırkalar ördük. Birazdan onların yanına yepyeni bir hırka daha ekleyeceğiz. Tığ işi ananas modeliyle hırkalar örüp yaz kış kullanacağız. Ebruli ipler, batik ipler, tek renk ipler veya evde kalan iplerle çizgi çizgi mandala örgü modellerinde olduğu gibi hırkalarımızı örebiliriz. Ananas motifli altıgen hırka yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedeceğiz.

Büyük küçük herkes için altıgen hırkalar örebiliriz. Bu bölümde daha önce ördüğümüz altıgen hırkalardan bahsedeceğiz. İlk paylaşımlarımızdan biri altıgen hırka yapılışı idi. Resim resim tüm aşamalarıyla hazırlamıştık. 2016 yılında paylaşmıştık. İlk paylaştığımız ilk bizde gördüğünüz hırkalardan. Çocuklar için örmüştük. Büyükler için örmek isteyeceğiniz bademli altıgen hırka yapılışına da göz atabilirsiniz. Dantel ipleriyle, pamuklu iplerle tığ işi hırkayı örebilirsiniz. Altıgen kapşonlu hırka yapılışı yine çocuklar için öreceğiniz kolay örgü hırka modellerinden. Yeni altıgen motifli hırka yapımı için anlatıma geçiyoruz.

Ananas Motifli Altıgen Hırka Nasıl Örülür?

Yabancı örgü modellerinden bir hırka yapılışı daha hazırladık. Hırkamız altıgen motifli. 2 tane altıgen motif örüyoruz. Motifleri birleştiriyoruz. Alt etek ucunu, kol uçlarını, ön kısmını tamamlayıp hırkayı bitiriyoruz. Bu yüzden örmesi de oldukça kolay. Örgü şal modellerinde, dantel örneklerinde gördüğünüz modelleri altıgen motiflere çevirebilirsiniz.

Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı 1Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı 4

Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı

Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı 2

Ananas Motifli Altıgen Hırka Yapılışı 3

Son olarak videoya geçelim detaylarıyla ananas motifli altıgen hırka nasıl örülür öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler