Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Uçan Balon Tarifi

Amigurumiden yepyeni bir tarif hazırladık. Ücretsiz amigurumi tariflerinden amigurumi uçan balon yapılışı. Örgü duvar süsü modelleri, beşik kenarına süsler, örgü anahtarlık modelleri olarak kullanacağımız örneklerden. Modelin yapılışını Çince de olsa şemasını ve videosunu hazırladık. Amigurumi bilenler sayılardan takip ederek örebilirler. Amigurumiden en güzel modelleri ilk defa örecekler önce kolay modellerden başlayabilirler. Sonrasında daha detaylı modellere çevirebilirler. Bebek odası dekorasyonunda, çocuk odası dekorasyonunda kullanacağımız çalışmalardan. Örgü dönence modelleri olarak kullanabiliriz. Mesela daha önce paylaştığımız amigurumi atlı karınca tarifi dönenceden oluşuyor. Amigurumi uçan balon tarifi amigurumi hayvanlarla kullanabileceğiniz örneklerden. Amigurumi kapı süsü tarifi veya farklı kapı süsü örgü modellerinde, örneklerinde kullanabiliriz. Amigurumi uçan balon tarifi detaylarına geçelim örgümüzü örüp istediğimiz yerde kullanalım.

Amigurumi Uçan Balon Nasıl Yapılır?

Amigurumi uçan balon tarifi elimizde olan iplerle öreceğimiz örneklerden. Küçük olarak örüldüğü için renk renk örüldüğü için parça ipler kullanılabilir. Örgü anahtarlık veya duvar süsü olarak kullanabiliriz. Duvar süsü olarak kullanırken aralara küçük hayvan figürleri kullanabiliriz. Renkli boncuklar, tahta boncuklar ekleyebiliriz. Örneklerini de göreceğiz. Uçan balonumuzun ölçüleri kullanacağımız ipin kalınlık ve tığların ölçülerine göre değişiklik gösterecektir.

Modelde 2  mm tığ kullanılmış. Pamuklu iplikle örülmüş. Önce şemayı görelim.

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 5

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 7

Şemayı inceledik. Karışık gelmiş olabilir. Çince. Yabancı örgü modellerinden de olsa videoyu hazırladık. Sayıları ve videoyu takip ederek örebiliriz. Evet şimdi modelimizin bitmiş haline göz atalım.

Amigurumi Uçan Balon Tarifi

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 2

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 8

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 11

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 10

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 9

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 4

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 3

Amigurumi Uçan Balon Tarifi 1

Çok güzel görünüyor. Anahtarlık, çanta süsü, duvar süsü olarak öreceğimiz amigurumi uçan balon tarifinin örülüşünü izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7981

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler