Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Örgü Modeli Anlatımlı

Şiş örgü modellerinden süper bir örnek daha. Ajurlu örgü modeli anlatımlı modelden birçok örgü örebilirsiniz. Bu modelden kızım için yaza hazırlık olarak yazlık hırka modelleri örmek istiyorum. Çok güzel duru. İnce pamuklu iplerle, merserize iplerle örebiliriz. İpler, düğmesi, şişi hazır. Bakalım örmek ne zamana nasip olur. Tabi çok yoğun olduğum için annemden yardım istedim. Annem torununa el örgü hırka modellerinden örecek. Ajurlu örgü modeli anlatımlı örneği örgü yelek modellerinde, örgü kazak modellerinde, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Örgü modellerinde dilediğiniz modelde kullanacağınız çok zarif bir örnek. Ajurlu örgü hırka modelleri anlatımlı modele direk örnek kurarak başlayabilirsiniz. Kenarları dilimli çok güzel yelek olur, hırka olur. Ajurlu örgü modelleri kışın kullanabilir miyim diye düşünmeyin. Gömlekle, balıkçı yaka ile kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modelleri video anlatımlı modele geçelim. Dilediğimiz modeli örmede kullanalım.

Ajurlu Örgü Modelleri Açıklamalı

Kazak modelleri, hırka modelleri, süveter modelleri, tunik modelleri, yazlık örgüler, etol şal modelleri, örgü çorap modelleri, battaniyeler örebilirsiniz. Şahane bir model. Kenarları dilimli olduğu için lastik örmeden direk olarak başlayarak örebilirsiniz. Ajurlu örgü modelinin önce şemasını inceleyelim.

Ajurlu Örgü Modeli Anlatımlı 2

 

Ajurlu örgü modeli anlatımlı modelin önden ve arkadan görünüşünü inceleyelim.

Ajurlu Örgü Modeli Anlatımlı 3

Ajurlu Örgü Modeli Anlatımlı 1

Çok güzel bir örnek değil mi. Örgüye 14 ün katları ilmek atarak başlıyoruz. 4 tur tekrarından oluşuyor model. Şişe ilmekleri 14 ve katları olarak attıktan sonra + 1 simetri olması için +2 kenar ilmeği yani toplamda +3 kenar ilmeği atarak başlıyoruz. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye başlıyoruz.

Ajurlu Örgü Modeli Anlatımlı

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/legkii-ajurnyi-uzor-pavlin-spicami-s-krasivym-volnistym-kraem-5f198d798099d5476ab89099

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler