Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası

Doğal malzemelerle yaptığımız kendin yap projeleri ile devam ediyoruz. Ağaç dallarından evde yapılabilecek süs eşyası hazırladık. Bu cümleyi çok kuruyorum belki ama çocuklarla birlikte yapılabilecek bir etkinlik de olabilir. Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarımızın yaşı uygunsa ( yapıştırma kısımlarını kendimiz yaparak) birlikte yapabiliriz. Eminim onlarda çok keyif alacaklardır. Çok hoşuma giden projeler arasında oldu bu çalışma. Süs eşyası olarak kuru ağaç dallarından birçok çalışma yapıyoruz. Mesela ağaç dalında makrome modelleri yapıyoruz. Evimizde duvar süsü modelleri olarak kullanıyoruz. Kütükten sehpa yapılışı yapıyoruz. Kuru dallardan ayak yapıyoruz kütüklere ve sehpa olarak kullanıyoruz. Söğüt dallarından dekoratif süs yapılışı yine şahane bir model. Kendi ellerinizle yaptığınız mumluk modellerinden olacaktır. Kuru ağaç dalı dekorasyonda çok kullanılıyor. Sizde hayal gücünüzü kullanarak güzel çalışmalar yapabilir ve ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Dekoratif Süs Eşyaları Yapımı

Evde süs eşyası yapıp satmak istiyorsanız çok beğeneceğiniz bir proje hazırladık. Kuru ağaç dallarından hazırlanmış harika bir süs eşyası. Ağaç dallarından evde yapılabilecek süs eşyası adımlarına geçelim. Doğadan, bahçelerden, köyümüzden topladığımız yada hazır aldığımız ağaç dalları ile süsümüzü yapalım.

2 – 6 cm çapında kuru ağaç dalları kullanıyoruz. Önce ağaç dallarını zımparalayarak işe başlıyoruz.

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 2

Daha sonra ağaç dallarını resimdeki gibi üst üste koyuyor ve yapıştırıyoruz. Kafayı dik olarak yapıştırıyoruz. Önce yüzünü yapabilirsiniz isterseniz. Yüzü yaptıktan sonra vernikliyoruz.

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 1

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 3

Hasır ipten saçlarını yapalım. Yüz ifadesini yapalım. Burun yapmak için küçük tahta boncuklar kullanabiliriz. Gözleri siyah boya kalemi ile yapabilirsiniz.

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 4

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 5

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 6

Şimdi resimdeki adımları takip ederek şapkasını, elleri, kolları hazırlayalım.

Kaynak kısmından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Süs bebeğimiz çok güzel oldu. Kızımla birlikte yapmayı düşünüyorum. Çok seviyor hobilerle uğraşmayı.

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 21

Ağaç Dallarından Evde Yapılabilecek Süs Eşyası 22

Kaynak : https://blog.buttinette.com/basteln/herbstliche-birkenscheiben-wichtel/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler