Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 li Burgu Örgü Nasıl Yapılır

Yine çok tercih edilen , birçok örgü modelinde kullanılan 2li burgu örgü modeli yapılışı nasıldır ondan bahsedeceğiz. İlmeklerin yerleri değiştirilerek örülen çok şık ve kolay örgü modellerinden. Sadece ilmeklerin yerlerini değiştirirken kaçırmamak için dikkat etmek gerekiyor. Kaçarsa da üzülmeyin. Örgüde kaçan ilmekler nasıl düzeltilir paylaşmıştık. Saç örgü modelini yani burgu örgü modelini birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Mesela yelek modellerinde. Sizlere kenarında burgu modeli bulunan saç örgülü yelek yapmıştık. Detaylarına saç örgülü yelek nasıl yapılır ulaşabilirsiniz. 2 li burgu örgü modeli şapka modellerinde, atkı modellerinde, eldiven modellerinde, battaniye modellerinde, erkek kazak modellerinde ve birçok örgü modellerinde kullanabilirsiniz.

Örgüde 2li Burgu Nasıl Yapılır?

Videolu anlatımla sizlere burgu örgü modeli nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. 2li burgu modeli nden bahsedeceğiz. Şişe ilmekleri atarken çift sayı olmasına dikkat edin. Ayrım daha kolay ve örgü daha düzgün oluyor. İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Sıra sıra saç örgüleri yapıp araya ters örgü koyarak çok şık örgü boyunluk ve takım olarak şapka modelleri yapabilirsiniz. Battaniye modellerinin üzerine burgu örgü modeli yerleştirebilirsiniz. Aralara başka örnekler koyarak örebilirsiniz. Erkek bebek, yetişkin erkek kazak, hırka modellerine de koyabilirsiniz. Çok yakışıyor.

İşte sizlere burgu örgünün detaylı olarak yapılışı. Aklınıza takılan bir soru olursa sormaktan çekinmeyin. İyi seyirler.

3lü burgu ile saç örgüsü yapılışını da merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Yine birçok modelde kullanabileceğiniz güzel bir örnek.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler