Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Rakamı Etkinlikleri Okul Öncesi

Okullar başladı. Okul öncesi çocuklarımız ilk okul çocuklarımız derslerle, etkinliklerle tanıştı. Bizde bugün okul öncesi etkinlikleri, ilk okula başlayan çocuklar için de yapabileceğimiz 1 rakamı etkinlikleri okul öncesi çalışmaları hazırladık. 1. sınıflar için biraz daha kolay bir çalışma. 1. sınıfların başı Ela, Laleler ile dertte. 😊 Elalar, Laleler, el eleler başladı. İlk okula başlandığında ilk yazma ve okuma süreci biraz zor olabiliyor. Birde çocuk daha öncesinde hiç kalem tutmamışsa. O yüzden okul öncesi çağda çocukların gelişimini desteklemek için basit etkinlikler hazırlamalıyız. İnce motor gelişimlerini, beyin gelişimlerini, dikkat gelişimlerini destekleyen yazma, boyama ve oyunla etkinlikler çocukların ilgisini çekecek aynı zamanda gelişimini destekleyecek. Okul öncesi etkinlikleri ve yapılışları örneklerinde 1,5 yaştan sonra ayına, yaşına göre destekleyici etkinlikler yapabiliriz.

Kızımla biz etkinlikleri yaparken rakamları öğrenmiştik. Ama okuma ve yazma konusunda çok çalışma yapmadım. Özellikle. Ses çıkış şekilleri farklı olduğu için öğretmeninden öğrenmesinin daha doğru olacağını düşünmüştüm. Mesela biz parmak boyamalarla çok etkinlik yaptık. Evde parmak boyası yapabilirsiniz. Tarifine ev yapımı parmak boyası nasıl yapılır içeriğinden ulaşabilirsiniz. Ay kumu etkinliklerini yapabilirsiniz. Çocuklar çok seviyor. Tarifine ise renkli ay kumu nasıl yapılır içeriğinden ulaşabilirsiniz. İnce motor becerisi aktiviteleri, evde oyun hamuru yapımı, su yürürmü deneyi, okul öncesi odaklanma etkinlikleri gibi daha çok çalışma var. Mutlaka incelemeli çocuğunuzun yaşına göre olanları birlikte yapmalısınız.

1 Rakamı Okul Öncesi

Okul öncesi çocuklarımızın gelişimini desteklemek için 1 rakamı etkinlikleri okul öncesi çalışmaları hazırladık. İçinde 1 yazma etkinliği var, 1 bulma etkinliği var, 1 yapboz etkinlikleri var. Beğendiğiniz çalışmaları çıktı alarak kullanabilirsiniz. İlk olarak 1 yazma etkinliklerini yapabiliriz. İkinci olarak 1 bulma etkinlikleri yapabiliriz. Son olarak ise yapbozla tamamlama çalışmaları yapabiliriz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler