Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zilli Çubuk Yapımı

Kına gecelerinde ve düğünlerde keyifle kullanacağınız çok güzel bir kendin yap projesi var sırada. Zilli çubuk yapımı. Zilli çubuğu önce nasıl yapıyoruz onu görüyoruz. Daha sonra ise çubukları ne şekillerde süsleyebiliriz örneklerini görüyoruz. Kardeşimin kına gecesi için biz kırmızı ve krem rengi dantelli kurdeleler, organze kurdeleler ile yapılmış olan modellerden kullanmayı tercih ettik. Kına geceleri için kasnak tef yapımını da yapabilirsiniz. Ben daha farklı bir tef hazırlamıştım. Hazırlarken sizler için de video çekmeye çalıştım. Yakında yayında olur. Mayın ayında kardeşimin düğünü olmuştu. Nişandan düğüne kadar birçok şeyi kendi ellerimle keyifle hazırlamıştım. Mesela nişan için söz çikolatası süsleme yapmıştım. Aynalı nişan tepsisi yapımı hazırlamıştım. Kokulu taşlardan hediyelikler hazırladım. Kına için tef düğün içinse gelin çiçeği ve yaka çiçeğini hazırlamıştım. Daha hazırladığım birçok şey var. Ve tabi hazırlarken video çekmeye çalıştım. Umarım beğenir ve sevdikleriniz için, satış için en güzel örneklerini sizler yaparsınız.

Zilli Çubuk Nasıl Yapılır?

Zilli çubuk malzemelerini Ankara’da iseniz Ulustan Suluhandan bulabilirsiniz. Sincan’da belediye çarşısının içinde var. Diğer şehirlerde nerelerde var bilmiyorum. Nette de satış yapan siteler mevcut. Zilli çubuk yapımı için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

  • İstediğiniz renklerde kurdeleler
  • Minik ziller ( her bir çubuk için 3 tane kullanıyoruz )
  • Ahşap çubuk
  • Sıcak silikon

Malzemeler hazırsa başlayabiliriz. Oldukça kolay. Önce kurdeleleri ikiye katlayacağımız için uzun bir kurdele keselim. Kurdeleyi zillerin içinden geçirelim. Ve sıcak silikon ile ahşap çubuğa yapıştırıp kurdeleleri sıkıca bağlayalım.

Zilli Çubuk Yapımı 14

Zilli Çubuk Yapımı 13

Zilli Çubuk Yapımı 12

Ziller hazır. Kına ve düğünlerde kullanabilirsiniz.

Zilli Çubuk Yapımı 11

Zilli Çubuk Yapımı 9

Zilli Çubuk Yapımı 16

Zilli Çubuk Yapımı 10

Aynı teknikle hazırlanmış farklı zilli çubuk modellerini görelim.

Kaynak : https://www.thecrafttrain.com/gold-ribbon-dancers/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler