Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Keçe İle Örgü Süsleme

Çok güzel bir teknik. Bu tekniği örgü süsleme sanatında, trikolarınızı süslemede kullanabilirsiniz. Adım adım nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak göstereceğiz. Sizde istediğiniz örgülerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz. Yün keçe ve örgü süsleme modellerine dair zaman zaman paylaşımlar yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yün keçe ile birçok yerde kullanabileceğiniz bir teknikle broş yapmıştık. Orada anlatımını paylaştığımız çiçeği şapka süslemelerinde , bluz , battaniye , çanta gibi değişik yerlerde kullanabilirsiniz. Yapılışına ise yün keçeden çiçek yapımından ulaşabilirsiniz. Süsleme ile ilgili birçok teknikten bahsetmiştik. Örgü süsleme sanatı örneklerinden sizlere fikir verecek birçok çalışmaya ulaşabilirsiniz. Örgü üzerine iğne ile birçok süsleme yapabilirsiniz. İsimler, arabalar,çiçekler, yazılar, güller  gibi birçok figür işleyebilirsiniz. Örgü üzerine süsleme nasıl yapılır önceki yazılarımızdan detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yün Keçe İle Örgü Nasıl Süslenir?

Ortalama 2 günde böyle bir çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Çok ustalık gerektirmeyen bir çalışma. Birçok yerde bu tekniği kullanabilirsiniz. Yelek süsleme örneklerinde, battaniye süsleme modellerinde kullanabilirsiniz. Çocuğun ismini işleyebilirsiniz mesela. Gerekli malzemeler işleyeceğiniz desene göre yün keçeler , keçe iğnesi, su , sabun, sünger, süslemek istediğiniz örgünüz.

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 15

Eğer örgünün kenarını süslemek istiyorsanız önce keçeyi örgünün üzerine kenar kısımlarına altına sünger üzerine keçe, arasına örgüyü koyarak iğnelemeye başlayalım.

Yün Keçe İle Örgü Süsleme

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 13

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 6

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 7

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 1

Şimdi örgünün üzerine bir çiçek işleyelim. Bu aşamadan sonraki kısım biraz sanatsal yeteneklere, hayal gücüne bağlık. Aynı iğneleme tekniği ile yapıyoruz.

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 8

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 9

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 2

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 3

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 14

Şimdi sanatsal çalışmamız düzeltilmeli. Bunun için ılık su, sabun ve bir leğen lazım. Daha sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Örgünün ters tarafından bu işlemleri yapıyoruz.

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 10

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 4

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 11

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 12

Ve sonuç. Mükemmel. Sizde yaptığınız çalışmaları bize gönderebilirsiniz.

Yün Keçe İle Örgü Süsleme 5

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/70179-risovanie-sherstyu-po-trikotazhu-dekoriruem-koftochku

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler