Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Keçeden Çiçek Yapımı

Yün keçeden birçok yerde kullanabileceğiniz şahane bir çiçek yapıyoruz. El yapımı broş modelleri olarak, toka modellerinde, çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz. Yün keçeden çiçek yapımı anlatımlı modelin tüm aşamalarını sizlere resimli olarak hazırlayacağız. Yün keçeler ile birçok çalışmalar yapabilirsiniz. Şallar, çantalar, çiçekler… Daha aklımıza gelmeyen birçok çalışma. Daha önce birkaç çalışmadan sizlere nasıl yapıldığına dair paylaşımlarımız olmuştu. Mesela yün keçeden papatya yapımından bahsetmiştik. Sizde yine birçok yerde kullanacağınız bu papatyalardan yapabilirsiniz. Yün keçelerden kumaş üzerine, havlu üzerine nakışlarda yapabilirsiniz. Yün keçe nakışı nasıl yapılır videolu paylaşımlar hazırlamıştık. İlgi duyanlar, merak edenler için güzel bir çalışma. Daha fazla çalışma için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. Şimdi paylaşacağımız yün keçeden çiçek yapımını çanta modellerinde de kullanabilirsiniz. Keçeden çanta modelleri için 3 boyutlu çok güzel bir çiçek. Broş için örgü şapka modelleri süslemek için, battaniye süslemeleri için kullanabilirsiniz. Gelelim yün keçeden çiçek yapımına.

Yün Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır?

Orta derecede zorlukta bir çalışma. Böyle bir çalışmayı ortalama 2 günde bitirebilirsiniz. İlk defa yapacaklar için belki biraz zor gelebilir. Ama keyifli bir çalışma. Yün keçeden çiçek yapımı bittiğinde ortaya çıkan sonucu görünce yepyeni çiçekler yapmak isteyeceksiniz.

Malzemeler

  • Yün keçeler
  • Broş iğnesi
  • Su , sabun
  • Havalı naylon
  • Makas
  • Sıcak silikon tabancası
  • Çiçeğin orta kısmı için tohumlar ve tel
  • Siyah iplik
  • Keçeleşmeyi kolaylaştırmak için ayrıca şunları da kullanabilirsiniz. Rulo mat, küçük plastik boru parçası ( benzeri bir şey de olabilir)

Broş bittiğinde 7 cm civarında olacak. Önce kalıpları hazırlayarak başlıyoruz. Çapları 10, 5 cm – 9,5 cm ve 8 cm daireler, yaprak kalıbı ve çiçek kalıbı hazırlayalım. Daha sonra resimdeki adımları takip edelim. Yün keçeleri sabunlu su ile ıslatıyoruz. Sıvı bebek sabunu kullanabilirsiniz. Islattıktan sonra her daireyi yaklaşık 2 dakika dairesel hareketlerle ovuyoruz.

Ve çiçek hazır. Sizce de çok güzel olmadı mı?

Yün Keçeden Çiçek Yapımı 27

Yün Keçeden Çiçek Yapımı 33

Yün Keçeden Çiçek Yapımı 27

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1451533-master-klass-sozdaem-valyanuyu-brosh-bordo?&inside=0&wf=

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler