Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yün Keçe Nakışı Nasıl Yapılır?

Keçe nakışı doğal liflerle kumaş üzerine özel bir iğne ile yapılan güzel bir nakıştır. Yün keçeyi kullanırken özel bir iğne kullanıyoruz. Özel iğnenin yardımıyla kumaşa her iğnenin batıp çıkması ile yün keçeler kumaşa işlemektedir. Ve kumaş üzerinde istediğimiz deseni oluşturabiliriz. Keçe nakışı ile birçok ürün yapabilirsiniz. Ben keçe nakışı ile yeni tanıştım. Güzel bir nakış türü imiş. Biraz geç kaldım sanırım öğrenmekte. Keçe nakışı klozet takımları, keçe nakışı şal modelleri, keçe nakışı pano modelleri, keçe nakışı kırlent modelleri, keçe nakışı havlular. Aklınıza gelebilecek birçok şey yapabilirsiniz. Kumaş bir yelek dikip üzerine keçe nakışı yapabilirsiniz.

Keçe Nakışı ve Motifleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle istenilen deseni kumaş üzerine çizelim. Daha sonra süngeri desenin altına yerleştirelim. Daha sonra kullanacağınız renklere karar verin. Daha sonra kullanacağınız rengi elinize alın. Yün keçeyi keserek değil elinizle tutup uzatarak çekin ve o şekilde kopartın. Elinizde olan küçük parça keçeyi bir kaç defa kopartıp çekin ve üst üste koyun. Sonra desenin içine yün keçeyi muntazam bir şekilde yerleştirin. Sonrasında özel iğnesini kullanarak yavaş yavaş bastırarak deseni işlemeye başlayın. Yün keçe her bastırmanızda kumaşın arkasına geçiyor. Eğer deseninizde ince detaylar varsa tek iğne ile bastırarak yapabilirsiniz.

Biz bugün mutfak havlusu üzerine keçe nakışı nasıl yapılır onu göstereceğiz. Öncelikle havlu üzerine deseni çizelim. Ve yün keçeleri özel iğneleri ile işlemeye başlayalım.

Yün keçe nakışı yapılışı video

Keçe nakışı ile yapılmış kırlent modeli ve keçe nakışı runner modeli.

 

Videolu, Yün Keçe Nakışı Nasıl Yapılır?

Videolu, Yün Keçe Nakışı Nasıl Yapılır? 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler