Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Keçe Winnie the Pooh Tiger Yapılışı

Çocukluğumun sevilen çizgi filmi winnie the pooh kahramanlarını yapmaya devam ediyoruz. Daha önceki keçe çalışmalarımızda sizlere Keçe Ayı Winny Yapılışından bahsetmiştik. Bugün onun arkadaşı mutlu kaplan winnie pooh tigger yapılışından bahsedeceğiz. Bu seriyi tamamlayıp çocuklarımıza eğlenceli bir oyun yapabiliriz. Çocuklarınıza keçe oyuncak aslan ya da keçe oyuncak kaplan hediye edebilirsiniz :)

Keçe Winnie Pooh the Tiger Nasıl Yapılır ?

Malzemeler:

  • Turuncu, bej ve pembe keçe
  • Tutkal
  • Makas
  • Kalem
  • Kalıp
  • İğne
  • İplik
  • Elyaf

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 1

Netten çıktı olarak aldığımız kalıbı keselim. Daha sonra keçe üzerine yerleştirelim. Resimdeki gibi gövde ve ayakları turuncu keçe üzerine, gövdenin ön kısmına gelecek parçayı ve yüzü bej rengi keçenin üzerine yerleştirelim.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı

İster keçeyi ikiye katlayıp kesin ister ayrı ayrı iki parça olacak şekilde turuncu parçaları keselim. Bej renginden tek parça olacak.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 5

Kestiğimiz parçaları karşılıklı olarak dikelim ve bıraktığımız bir miktar boşluktan elyaf doldurup kalan kısmı da dikelim. Dikme esnasında hayalet ip de kullanabilirsiniz keçenin kendi renginden ipte kullanabilirsiniz. Tercih sizin.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 3

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 4

Gövde hazır. Şimdi gövdenin ön parçasını ve yüzünü yapıştıralım. Daha sonra ön ayakları dikelim. İsterseniz ön ayakları da yapıştırabilirsiniz.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 7

Şimdi pembe keçe ile küçük yuvarlak kesip burnunu yapıştıralım.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 2

Siyah keçeli kalem ile çizgilerini , gözlerini ve ağzını yapalım. Yine pembe keçe ile küçük bir parça kesip dilini yapıştıralım. Tiger hazır. Kullanacağınız süslemeler için sizleri bekliyor.

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 8

Keçe Winith Pooh Tigger Yapılışı 6

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler