Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Keçeden Flamingo Yapımı

Boncuklu broş modellerinden keçeden flamingo yapımı hazırladık. Keçe çalışmalarında el yapımı broş modellerinde kullanabilirsiniz. Son zamanların gözde çalışmalarından boncuklu, taşlı yapılan broşlar, kolyeler. Türkiye’de ilk defa bizde yayınlanmıştı bu tarz çalışmalar. Kolyeler, küpeler, bileklikler, broşlar yapabilirsiniz. Keçe, deri veya süet üzerine çeşitli renk ve boyutlarda boncukları dikerek yapıyoruz bu çalışmaları. Boncuklar dışında çeşitli aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Tüller ekleyebilirsiniz mesela flamingoda olduğu gibi. Taşlı broş yapımı için aynı renk farklı şekil ve boyutlarda boncuklar kullanabilirsiniz. Boncuktan kelebek broş yapımı incilerle yaptığımız bir çalışma. Beğendiğiniz çiçekleri, hayvan figürlerini ve sembollerini broş yapımında kullanabilirsiniz. Keçeden kaktüs yapımı çizip üzerine yeşil boncuklar dikebilirsiniz. Notalar, sol anahtarları yapabilirsiniz. Papatyalar, güller dikebilirsiniz. sadece broş olarak değil keçeden kolyeler de yapabilirsiniz. Bu tarz çalışmaları nasıl yapacağınıza dair keçeden flamingo yapımı aşamalarını inceleyelim.

Boncuklardan Flamingo Nasıl Yapılır?

İlk defa böyle bir çalışma yapacaksanız zor olabilir. Keçeden flamingo yapımı ilk yapacağınız bir proje olabilir. Pullar, çeşitli boncuklar kullanarak ve iğne iplik kullanarak keçe üzerine yapıyoruz flamingomuzu yapıyoruz. Çok zor olmayan bir proje. 6 saat gibi bir sürede yapabilirsiniz. Keçe, tel, boncuk, pul, tül kullanıyoruz. Boncuklarınızı seçtiğiniz figüre göre seçebilirsiniz.

Keçemize kalıbımızı çiziyoruz. Ve boncuklarla işlemeye başlıyoruz.

Keçeden Filamingo Yapımı 1

Keçeden Flamingo Yapımı

Keçeden Flamingo Yapımı 7

Keçeden Filamingo Yapımı

Keçeden Flamingo Yapımı 10

Daha sonra keçeyi kesiyoruz. Ayakları yapıyoruz. Arka kısmına deri ve broş iğnesini takıyoruz.

Keçeden Flamingo Yapımı 2

Keçeden Flamingo Yapımı 4

Keçeden Flamingo Yapımı 6

Keçeden Flamingo Yapımı 1

Keçeden Flamingo Yapımı 5

Broş hazır. Çeşitli boylarda yapabilirsiniz. Çantalarınızda, kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde çok güzel bir çalışma.

Keçeden Flamingo Yapımı 3

Keçeden Flamingo Yapımı 9

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2491255-sozdaem-brosh-rozovyj-flamingo-iz-fetra-fatina-bisera-i-straz

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler