Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Keçeden Papatya Yapımı

Yün keçeden çiçek yapımından bahsetmek istiyorum sizlere. Adım adım nasıl yapıldığını göreceksiniz. Çok hoş bir çalışma. Birçok keçe çalışmalarında , dekorasyonda kullanabilirsiniz. Yün keçe modelleri hayatımızda birçok alanda kullanılıyor. Dekor ürünlerinde, süslemelerde, giyimde , birçok alanda kullanılıyor. Keçe kapı süsü modelleri yapabilirsiniz. Keçeden patik modelleri yapabilirsiniz. Yün keçelerden örgü oyuncak bebeklerinize saç yapabilirsiniz. Bu saydıklarımız sadece birkaç alan. Keçeden çocuklarınıza oyuncak yapabilirsiniz. Daha birçok alanda kullanabilirsiniz. Yün keçe nakışı yapabilirsiniz. Kırlentler , havlular üzerine keçe nakışı yapabilirsiniz. Keçeden kırlent modelleri, telefon , tablet kılıfları yapabilirsiniz. Daha önce sizlere yün keçeden yıldız yapımını göstermiştik. Bugün papatya yapımını göstereceğiz. Çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Yün Keçeden Çiçek Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Sarı, yeşil, beyaz yün keçe
  • Sünger
  • İğne
  • Çiçek teli

Yapılışı kolay ve zevkli. Beyaz yün keçeden küçük parçalar alıyorsunuz. Sünger üzerine yerleştirip iğne ile sıkılaştırıyorsunuz. Bu şekilde 8 yaprak yapıyorsunuz. Sonra bu yaprakları papatya oluşturacak şekilde süngere yerleştiriyoruz. Orta kısmına sarı yün keçeden küçük bir parça alıp top şekline getirip tekrar iğnelemeye başlıyoruz. Bu sayede yapraklar birleşmiş oluyor.

Sap kısmı için çiçek telimizden uzun bir parça kesip 2 ye katlayarak büküyoruz. Yeşil keçeden uzun parça alıp içine teli yerleştiriyoruz. Ve sabun köpüğü ile yün keçenin üzerini kaplıyoruz. Ve iğneleyerek papatya üzerine birleştiriyoruz. Şimdi bu aşamaları fotoğraflarla görelim.

Nasıl oldu güzel değil mi. Bu şekilde birçok papatya yapabilirsiniz.

Yün Keçeden Papatya Yapımı 18

Yün Keçeden Papatya Yapımı 1

Yün Keçeden Papatya Yapımı

Kaynak : http://www.idi-k-nam.ru/post331789895/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler