Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Dantel Modelleri

Dantel örneklerinden yapraklı, fıstıklı çok zarif bir modelin yapılışını daha hazırladık. Yeni dantel modellerini keyifle örüp kullanabilirsiniz. Her türlü iplikle örebileceğiniz güzel bir çalışma. Kullanacağınız iplerin üzerinde bulunan etikette tığ ölçüleri bulunur. O ölçülerde tığlar kullanarak yeni dantel modellerini kullanabilirsiniz. Dantel örgü süveter yapılışında, dantel yatak örtüsü modellerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Oda takımları yapabilirsiniz. Örgü modellerinde farklı modellerde kullanacağınız zarif bir örgü. Pamuklu dantel ipleri ile ördüğümüz yeni dantel modellerinin tarifine geçiyoruz.

Güzel Dantel Örnekleri

Yeni dantel modellerini örgü runner modellerinde, örgü perde modellerinde de kullanabilirsiniz. Sizlere modelin yapılışını şemalı olarak ve adım adım resimlerle hazırladık. İster şemadan isterseniz de resimlerden takip ederek örebilirsiniz. Model 15 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz. Bu ölçüleri dikkate alarak istediğiniz boyutlarda örgüler örebilirsiniz.

Yeni dantel modellerinin şeması ile başlayalım. Modeli örerken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Yeni Dantel Modelleri

İsteseniz aradaki fıstıkları koymayabilirsiniz. Ama sanki fıstıklar ile daha gösterişli olmuş. Çünkü düz yaprakların olduğu model anlatımı paylaşmıştık daha önce. Örgü kitap ayracı yapımında, dantel bluz modelleri yapımında kullanmıştık o örneği. Şimdi örneğimizin adım adım resimlerle yapılışını inceleyelim.

Yeni Dantel Modelleri 1

Yeni Dantel Modelleri 2

Yeni Dantel Modelleri 3

Yeni Dantel Modelleri 4

Yeni Dantel Modelleri 5

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar keyifle örgünüzü örebilirsiniz. Çok zarif oldu. Dantel pike modellerinde de kullanılabilir diye düşünüyorum. Renkli iplerle de örülebilir. Merserize, pamuklu iplerle de. Harika oldu.

Yeni Dantel Modelleri 6

Yeni Dantel Modelleri 7

Yeni Dantel Modelleri 8

Kaynak : https://mypicot.com/2045.html

Benzer İçerikler
One thought on “Yeni Dantel Modelleri”
  1. Aysın dedi ki:

    SuperElinize saglık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler