Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örnekleri Şişle

Yelek modellerinde kullanabileceğimiz 3 boyutlu örgü modellerinden bir örnek hazırladık. El örgü kazak modellerinde de kullanabilirsiniz. Şişle yelek örgü modellerinde ajurlu örgü modellerini, fıstıklı örgü modellerini, ilmek uzatmalı örgü modellerini çok kullanıyoruz. Sizde beğendiğiniz şişle örgü modellerinde istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Yelek örnekleri şişle, hırka modelleri, battaniye modelleri gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Hadi şimdi 3 boyutlu örgü modelimizin yapılışına geçelim. Ve dilediğimiz örgümüzde kullanalım.

Şiş İle Örgü

Yelek örnekleri şişle örüyoruz. Örgümüze lastik yaparak veya haraşo çalışarak başlayabilirsiniz. Dilerseniz farlı lastik örgü modellerini de kullanabilirsiniz. Örnek 9 ve katlarından oluşuyor. İlmeklerimizi atalım. Lastiğimizi örelim ve örneği lastik üstüne çalışalım. Ayrıca 2 ilmek kenar çalışalım. Kenar ilmekten sonra 4 ters örgü örelim.  3 ilmeği birden kesip 3 ilmek çıkaralım. Ve yine 7 ters örelim. Devam ederek 3 ilmek birden kesip 3 ilmek çıkaralım. 7 ters örelim. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim. Arka yüzü ters olarak örerken 3 ilmek olarak çıkardığımız ilmekleri düz örelim. Bu şekilde devam ederek arka yüzü bitirelim.

Tekrar ön yüzüne gelince kenar örelim ve 3 düz ördüğümüz ilmek ile 1 ters ilmek beraber keselim. Yani 2 ilmek bir ilmek yaparak örelim. Ve 1 artıralım, 1 düz örelim, 1 artıralım, 2 keselim, 5 ters örelim devam edelim. Yine arkasına gelince ters olan ilmek ters düz olan düz olarak örelim. Ön yüze geldiğimizde kenar ilmek örelim 1 düz 1 ters ilmekleri keselim 1 artıralım. 3 düz örelim 1 artıralım 2 keselim ve devam edelim. Örgümüz bu şekilde devam ediyoruz. Üç ajur olunca yine başlangıca dönüp aynı şekilde örnek kuralım ve örgümüz istediğimizim boyutlara gelene kadar örelim.

Yelek Örnekleri Şişle

Şimdi modelimizin nasıl yapıldığını izleyelim. Anlatım karışık gelmiş olabilir. Videodan takip ettiğinizde kolay olduğunu göreceksiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler