Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Tığ Örgü Motif Yapılışı

Sırada birçok modelin yapılışında kullanacağımız yeni motif tarifi var. Örgü bot modellerinde, bebek battaniyesinde, örgü yastık modellerinde kullanabiliriz. Yapraklı tığ örgü motif yapılışını iki renk kullanarak veya 1 ana renk kullanıp yaprakları renk renk yapabilirsiniz. Hatta daha ince iplerle örerek örgü şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü hırka modellerinde de kullanılabilir. Birazdan bot olarak örülmüş halini de göreceğiz. Biz motifin nasıl örüldüğünü öğrenelim daha sonra istediğimiz modelde kullanırız.

Tığ işi örgü modellerinden bugüne kadar kaç motif yapılışını anlattık sayısı meçhul. Her geçen günde yeni modelleri eklemeye yeni örgü modellerini öğrenmeye devam ediyoruz. Patikler, hırkalar, yelekler, bebek örgüleri gibi birçok modelin tasarımında yeni örnekleri kullanıyoruz. Mesela kuzey yıldızı örgü motif yapılışı paylaşmıştık. Duvar süsünden örgü aplike modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Düz örgüler örüp yıldız motifle süslemeler yapabilirsiniz. Tığ işi örgü motif şemalarını kullanarak çeşit çeşit modeller örebilirsiniz. Mimuu.com olarak yeni modellerle buluşmaya anlatımını hazırlamaya devam ediyoruz. Şimdi yapraklı tığ örgü motif yapılışını öğrenme zamanı.

Yapraklı Motif Nasıl Örülür?

Çok hoş yeni bir motif. Battaniyeden tutun çizmeye, patiğe kadar birçok modelin yapılışında kullanabilirsiniz. Hatta bot olarak örülmüş halini de göreceğiz. Bu motif bizlere ilham verecek ve yeni modellerimizde keyifle kullanacağız. 2 renkli veya çok renkli olarak örülebilir. Motifte kullanılan tekniği bence lif modellerine de uyarlayabiliriz. Yumuşacık motifli lifler olur.

Yapraklı Tığ Örgü Motif Yapılışı

Yapraklı Tığ Örgü Motif Yapılışı 1

Evet motifimiz ve botumuz örüldüğünde yukarıdaki gibi duruyor. Son olarak videoya geçip yapraklı tığ örgü motif yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler