Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Bebek battaniyesinden çok güzel bir örnek tarifi daha hazırladık. Nasıl yapıldığını hem şemalı hemde videolu olarak bulabilirsiniz. Örgü bebek battaniye modelleri ve yapılışları motif sayılarını ayarlayarak istediğiniz ölçülerinde örebilirsiniz. Genelde bebek battaniyesi örnekleri 90 x 90 ölçülerinde oluyor. Sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Puset ve bebek arabaları için daha küçük ölülerde yapabilirsiniz. Örgü battaniye modelleri bebekler için en çok ördüğümüz örgülerden. Bebek haberini aldığımızda hemen bebek yelek modellerine, bebek patik modellerine ve battaniye modellerine başlarız. En güzel modelleri çocuklarımız için, torunlarımız için, yeğenlerimiz için örmeye başlarız. Yeni modelleri araştırır hemen onları öreriz. Şimdi sizlere battaniye örgülerinden motifli örgü bebek battaniye modelleri ve yapılışlarının anlatımına geçiyoruz.

Örgü Modelleri Battaniye

Örgü bebek battaniye modelleri ve yapılışları için şemalar kullanacağız. Şemalar açık olarak verilmiş. Fıstıklı örgü modellerinden. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Modelimizi yine şemalar dışında videolu anlatımlı olarak bulabilirsiniz. Hadi şimdi şemaları görelim.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 1

Örgü Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 2

Şemaya sihirli halka ile başlıyoruz. Ve 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekip 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu şekilde toplamda 6 yuva olacak şekilde örüyoruz. İlk kısım bu şekilde yapılıyor. Şemada daireler zincir, x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şimdi videolu anlatımına geliyoruz.

Ve şimdi battaniyemizin son halini görelim. Harika oldu.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2014/08/colcha-de-hexagonos-crochet.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler