Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tunus İşi Ters Dikiş Modeli Yapılışı

Sizlere birçok örgü modelinde kullanacağınız tunus işi modellerinden bahsedeceğim. Meğerse bu tunus işinin ne çok modeli varmış. Ben hiçbirini bilmiyordum. Sadece tek model olarak yapılıyor sanıyordum. Araştırdıkça ne kadar güzel modeller çıkıyor ortaya. Şimdi yine öyle güzel bir model. Tunus işi ters dikiş modeli. Sanki biraz pirinç örgü modeline benziyor. Tunus işi nergis modeli de çok güzel bir örnek. Çocuklarınıza çok güzel şeyler örebilirsiniz. Yine aynı şekilde tunus işi diyagonal örgü modeli de çok güzel. Bu iki modeli de sizlere Türkçe videolu örgü modelleri olarak anlattık.

Tunus İşi Ters Dikiş Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videolu, Tunus İşi Ters Dikiş Modeli Yapılışı 2

Yine oldukça basit bir model. Yine klasik olarak tunus işinde olduğu gibi zincir çekerek ve her bir zincir içinden ilmek çıkartarak yapıyoruz. Sonra o ilmekleri ilk olarak geri örerken önce tek sonra iki iki örüyoruz.

İkinci sıraya geldiğimizde örgünün arka kısmında bulunan dik ilmek içinden ilmek çıkartıyoruz. Tüm sıra boyunca arkadaki dik ilmeklere batarak ilmek çıkartıyoruz.

Sıra sonuna geldiğimizde yine aynı şekilde önce tek sonra iki iki geri olarak örüyoruz.

Üçüncü sıraya geldiğimizde sanki önde görünen dik ilmekler 2 tane oldu. Delikli gibi duruyor. Yine aynı şekilde arka ilmeklere batarak örüyoruz. Sonra yine geri geri. Model bu kadar basit ama çok şık duruyor. Bu şekilde tığ işi pirinç örgü modeli elde etmiş oluyoruz. Şiş örgü bilmeyen , tığ işi örgüyü çok seven arkadaşlarımız için.

Tunus işi ters dikiş örgü modeli yapılışı video:

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler