Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tunus İşi Ajur Yapılışı

Tunus işi örgü  modellerinden sizlere güzel bir örnek daha anlatacağım. Tıpkı tunus işi nergis modeli gibi. Her türlü örgülerinizde kullanacağınız güzel bir model. Tunuş işi ters dikiş modelide şiş örgü pirinç örgü modeline benziyor. Şiş ile uğraşmak istemeyen ve tığ işini daha çok sevenler için güzel bir model. Daha önce sizlere anlattığımız videolu tunus işi diyagonal örgü modeli ile çok güzel örgüler örebilirsiniz. Meseli güzel örgü kulaklı şapka modeli gibi.

Tunus İşi Ajur Nasıl Yapılır?

Yine modele başlarken klasik olarak tunus işi yapılışında olduğu gibi zincir çekerek başlayalım. Daha sonra ilk zincirin içine batarak ilmek çıkartalım. Ve 1 zincir çekelim. 1 zincir atlayıp tekrar ilmek çıkartalım ve tekrar 1 zincir çekelim. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Geri örme sırasına geldiğimiz zaman ilk geride 3 zincir çekip 2 ilmek olarak geri örelim. Sonraki ilmeklerde 1 zincir çekip 2 şer olarak geri örelim. Sıra sonuna kadar.

Videolu, Tunus İşi Ajur Yapılışı

Diğer tura geldiğimizde 1 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız zincir dik ilmeğin içinden batarak ilmek alıp örelim. 1 zincir çekip diğer dik zincir içinden batarak ilmek alıp örmeye devam edelim.

Modelin yapılışı bu kadar kolay arkadaşlar. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek istediğiniz örgü modellerini örebilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık kolay gelsin.

Tunus İşi Ajur Örgü Yapımı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler